Keresés

Részletes keresés

vlevi Creative Commons License 2007-07-07 15:49:15 2691
A dpreview.com-on a D40-essel csináltak több tesztképet a kitobival.

http://www.dpreview.com/gallery/nikond40_samples/
http://www.dpreview.com/gallery/panasonicfz7_samples/

Szerencsére vannak hasonló képek. Úgy látom a fényviszonyok hasonlóak, a látószög is nagyjából. Az egyik átszámítva 36mm, a másik 27.

http://dpreview-img.fotki.com/gallery/panasonicfz7_samples/originals/p1000748.jpg
http://dpreview-img.fotki.com/gallery/nikond40_samples/originals/dsc_1450.jpg

Annyit érdemes tudni, hogy a Nikon D40 kezdő érzékenysége ISO200, míg a Panával ISO80-al készültek ezek a képek.
Nekem a panában (és általában a kompaktokban) az a pöttyöződés nem tetszik, amit utána a zajszűréssel próbálnak csökkenteni, csak akkor meg a zajjal együtt a finom részletek is mennek a kukába.
A hozzászólás:
gabancs Creative Commons License 2007-07-07 15:28:29 2690
Természetesen ezt az átfogást nem lehet egy objektívvel létrehozni a tükrösön.
Nos pont az a dilemmám, hogy bármelyik gépet is választom, csak és kizárólag a KIT obival venném, másra nem marad pénzem. Kérdés, hogy akár Nikon akár a Pentax a 18-55-el a saját átfogásában okoz e csalódást a Panasonic hasonló átfogásához képest.

Nyilván a Nikon esetében jobb választás lenne a 18-70 objektív, de úgy már nagyon drága lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!