Keresés

Részletes keresés

gabancs Creative Commons License 2007-07-06 22:24:52 2685
Szia!

Igen, az összes általam ismert oldalt nézegettem. ezzel csak egy a gondom. Nem mindegyik az alap KIT obival készült. És ha egyszer elhatározom magam, akkor is csak erre lesz pénzem. Hogy miért a K100D? Nos, nagyon prózai az oka :-). Az ára. Persze nézegetem a Nikon D40-t is.

Más teszt képeket nézegetni, és "élő" tesztet csinálni, ahol látom is a gépet. Mert hiába írja le Birdie, hogy a kereső 23 fok alatt látszik, olyan mintha egy 17"-os monitort 1,5 méterről néznék..... Át kell élni, látni azt, hogy mennyire használható, mennyire sötét, mennyire lehet egy szobában manuálisan fókuszt állítani. Milyen az AF és sorolhatnám.

És van egy óriási dilemmám. Van egy Pana FZ7 fényképezőm. És azt kell mondjam, hogy nekem az objektívje tökéletesen megfelel. Mind fényerő, mind átfogás (igaz, 36-tól indúl, ez kevés) és a felbontása szuper. Attól félek, hogy egy DSLR minden előnye mellett elvérzik egy alap obival. Hiába a nagyobb szenzor, a kisebb zaj, ha maga a kép még sem lesz olyan, mint az FZ7 verőfényes napsütésben!!!. Sajnos az FZ7 csak akkor használható igazán, már az ISO 200 is necces. És nem lesz pénzem felső kategóriás obikra.....
A hozzászólás:
toth-abri Creative Commons License 2007-07-06 21:25:03 2683

Gondolom azért kérdezed, mert K100-at akarsz venni. A dpreview-t nézted már? Pl. a pentaxos fórumot, vagy a tesztet?

 

Egyébként mi alapján hajlasz felé?

Előzmény:
gabancs Creative Commons License 2007-07-06 12:33:15 2682
Sziasztok!

Keresek olyan vállalkozó kedvű embert, aki Pentax K100D-vel rendelkezik, és hajlandó bemutatni a gépet. És megengedi, hogy ha viszek SD kártyát akkor csinálhatunk néhány képet, otthoni elemzésre. Kizárólag a két KIT objektívvel érdekel a dolog.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!