|
|
 |
Arnyeklovas
2007-07-04 07:39:50
|
693
|
A magyar vállalkozókkal nem lehet ennyire finoman bánni. Ügyvédi felszólítást küldenék a teljesítésre, és benne lenne, jogszabályi hivatkozásokkal, hogy mit fogsz tenni: elvégezteted a munkát a saját költségedre, amit rajta bevasalsz. Határidőkkel!!! Közben telefonon is megkeresed, és elmondod, hogy persze ennek az interneten is nyoma lesz. Ha ezekre sem lép, akkor minden elérhető fórumon leírod, hogy mi történt veled. De korrekten, hogy lehessen látni, nem első felindulásból akarod befeketíteni, hanem másokat akarsz megvédeni ettől a gazfickótól. Aztán megcsináltatod magad a hibákat, számlával. Ezt a számlát egy ügyvéddel elküldöd neki. Ha nem lép, peresíted. Azért kell gyorsan lépni, hogy ne tudja felszámolni a céget. Éveket várni??? Lehet, hogy közben elveszted a jogaidat. Ezért jogból alaposan készülj fel. |
|
 |
Caipi
2007-07-03 21:41:42
|
692
|
| Azért nem semmi a felsorolás...:-( |
|
A hozzászólás:
 |
morpet
2007-07-02 14:12:31
|
691
|
| Mi 2003 nyarán vettük (újként) a lakást, és 2006 nyarán el is küldtem a garanciális hibákat. Nem olyan komolyak: millió repedés mindenfelé (remélhetőleg csak a vakolat), egy beázás felülről (igaz, csak 1x volt, azóta csak a nyoma maradt), komolyabban omló fal az erkélyajtó alatt, egyszer víz is folyt be ott, az erkélyen mozgó járólapok, erősen rozsdás korlát, ilyesmik. Türelmes ember révén vártam fél évet, hátha válaszolnak, aztán újabb levél tavaly év végén (tértivevény szerint átvették). Válasz nincs. Persze, ha úgy javítják ki, mint a rozsdás erkélykorlátot az 1 éves bejárás után (ahol a panaszaim egy részét -- repedés -- már szintén jeleztem, de nem volt foganatja), akkor az nem sokat ér. Saját költségre kijavíttatni, majd benyújtani a számlát pedig elég peresélyes lépés, ami pedig ebben az országban csak igazán komoly összegeknél éri meg, különben csak évekig tartó idegeskedés, a végén pedig addigra értékét vesztett anyagi elégtétel. |
|
Előzmény:
 |
Caipi
2007-06-26 21:06:52
|
687
|
Bíztató...
Tulajdonképpen meg akarnak szűnni, mivel elvégezték, amit akartak, állítólag csak a perem miatt nem tudnak. De ne aggódj, ez láthatóan eltart még egy darabig.:-)
Komoly gondok? Nálam már mikor elköltöztem, nagy repedés volt a házvégi falon a hálóban... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|