|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
vlevi
2007-06-14 13:41:33
|
314
|
Én a Kingston Elite Pro kontra kékpiros normál Sandisk kártyával jártam ugyanígy. A normál Sandisk kártya gyorsabb, mint az ElitePro Kingston. Most nem tudom, hogy a sima Sandisk alapból gyorsabb-e, vagy csak valami hamisított Kingstont vettem annakidején. Ezért vagyok most gondban, mert vennék memóriakártyát, és minél gyorsabbat akarnék venni, mert 4gigánál már igenis számít a kártyaolvasóval elérhető sebesség. |
|
Előzmény:
 |
Benbe 3.0
2007-05-18 19:49:15
|
310
|
Üdv!
Ma vásároltam egy Sandisk ULTRA II 4 GB CF kártyát, és az otthoni próbánál meglepve tapasztaltam, hogy jóval lassabb, mint a gépemhez (Oly E-500) adott gyári, Sandisk 1 GB CF kártya. Kétfajta összehasonlítást végeztem: SQ sorozatfelvétel kifulladásig darabszám-mérés illetve 4 RAW-fájl kiírásának időmérése. Az eredmények: az 1 gigás kártya 13, az új kártya 7 SQ kép után áll le (betelik a buffer). A 4 RAW-fájl kiírási idejének mérése alapján az egy gigás kártya 4,15 MB/s, az új Ultra II kártya 2,98 MB/s írási sebességet ért el. Az üzletben kicseréltettem a kártyát, ami ezúttal jobb, 3,97 MB/s írási sebességet ért el - látható, hogy a csereként kapott Ultra II kártya sebessége is alatta maradt a jelzés nélküli kártyáénak. Mivel a Hálózaton találtam összehasonlító méréseket, legalább 6 MB/s sebességet szeretnék (sejtem, hogy a specifikált 9 MB/s egy kedves kis átverés). Mit gondoltok, van rá esélyem?
B |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|