|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
zorko
2007-06-11 13:32:09
|
72
|
kérdés, hogy digitre kell-e neki... Ha igen, akkor az 50-es is lehet jó.
Bár szerintem függ attól is, hogy mennyire szűk kivágást akar az ember.
A szekirodalom a normálobi 1,5-2x-esét ajánlja, és azért nem hosszabbat, mert ezzel a gyútávval a perpektívát még lehet korrekcióra használni. (Pl. nagyobb az egyik arcfele, vagy feljebb van az egyik szemöldöke, akkor kicsit oldalról fotózva, ezek némileg korrigálhatók.)
Továbbá ezek a leginkább természetes arányokat adók, a hosszabbak már "ellentorzítanak" (a füle lesz nagyobb, mint ahogy emlékszünk rá), de ez nem olyan nagy mértékű, és a sok hosszútelés fotón "nevelkedve" már egyébként is hozzászoktunk.... |
|
Előzmény:
 |
semmy
2007-02-01 18:01:04
|
69
|
Szia, én egy hetven milis objektivtől rövidebb gyujtótávolságú obit semmi képpen nem használnék, ha csak nem akarod, hogy akkora legyen az orra a portrén az illetőnek mint egy 3 kilós krumpli. A 85 mm a legjobb, mert a rajza is direkt portréhoz van kitatalálva. Ha nincs elég helyed, használhatsz 50mm-est is, csak abból nem portré lesz. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|