Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
zorko Creative Commons License 2007-06-11 13:32:09 72

kérdés, hogy digitre kell-e neki... Ha igen, akkor az 50-es is lehet jó.

 

Bár szerintem függ attól is, hogy mennyire szűk kivágást akar az ember.

 

A szekirodalom a normálobi 1,5-2x-esét ajánlja, és azért nem hosszabbat, mert ezzel a gyútávval a perpektívát még lehet korrekcióra használni. (Pl. nagyobb az egyik arcfele, vagy feljebb van az egyik szemöldöke, akkor kicsit oldalról fotózva, ezek némileg korrigálhatók.)

Továbbá ezek a leginkább természetes arányokat adók, a hosszabbak már "ellentorzítanak" (a füle lesz nagyobb, mint ahogy emlékszünk rá), de ez nem olyan nagy mértékű, és a sok hosszútelés fotón "nevelkedve" már egyébként is hozzászoktunk....

Előzmény:
semmy Creative Commons License 2007-02-01 18:01:04 69
Szia, én egy hetven milis objektivtől rövidebb gyujtótávolságú obit semmi képpen
nem használnék, ha csak nem akarod, hogy akkora legyen az orra a portrén az illetőnek
mint egy 3 kilós krumpli. A 85 mm a legjobb, mert a rajza is direkt portréhoz van
kitatalálva.
Ha nincs elég helyed, használhatsz 50mm-est is, csak abból nem portré lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!