|
|
|
|
 |
Venyerin
2007-06-07 00:07:45
|
1140
|
Szóval fizu szempontból kéne a piac, semmi másban nem. Abszolúte megértem a vágyat, de azért lásd be, hogy mosolyogtató... :)
"akkora hatékonyságnövelési lehetőség pedig nincs a rendszerben, ami akárcsak ezt a 10-15% is fedezné"
Alsó becslésem 40%. Licitálunk? :) |
|
A hozzászólás:
 |
DECKARD
2007-06-06 23:49:39
|
1136
|
>Ha a biztosítós rendszert bevezetik, biztos vagyok abban, hogy az orvosokat is rendesen meg fogják fizetni.<
Én meg baromira nem. Miért tennék? Hol láttál te olyan biztosítót, amelyik szívesen fizetett többet, ha kevesebből is meg lehetett úszni? Sose volt autós kárrendezési ügyed? Nemi fog több pénz kerülni a rendszerbe, csak ebből a biztosítók profitját is finanszírozni kell majd, akkora hatékonyságnövelési lehetőség pedig nincs a rendszerben, ami akárcsak ezt a 10-15% is fedezné, és akkor béremelkedésről mé szó sem volt, csak a jelenlegi szjnvonal fenntartásáról.
üdv,
deckard |
|
Előzmény:
 |
rodni
2007-06-06 23:42:35
|
1132
|
Az tény, hogy az orvosok nincsenek rendesen megfizetve, főleg az EU átlaghoz képest. De akkor mindenki kikérhetné magának, hogy EU-s fizetést akar.
A vizitdíj még nem oldja fel a paraszolvenciát. Ha a biztosítós rendszert bevezetik, biztos vagyok abban, hogy az orvosokat is rendesen meg fogják fizetni. Még a röntgenorvosokat is, akik hálapénzt nem kapnak. De akkor legyen büntethető, ha valaki hálapénzt fogad el. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|