Keresés

Részletes keresés

karimax Creative Commons License 2007-06-28 13:53:36 27
Postagalambok versenyidőszakban tömegével vesznek el.

Pontosabban nem érkeznek meg a dúcukba.

Ezek vagy beülnek idegen dúcba, ragadozómadarak elfogják őket, kimerülnek és gyalogosan keresik a vizet-élelmet, villanyvezetéknek repülnek és a sérülés miatt nem képesek tartósan repülni.

A hozzászólás:
vörösmacska Creative Commons License 2007-06-03 07:59:33 26

Sziasztok! Szép, jóreggelt MINDENKINEK!

Azért kerestelek meg benneteket, mert a délbudai bringaút mentén találkoztam egy galambbal aki nem nagyon tudott repülni. Egy alkalommal majdnem elütöttem. Azt hittem, hogy egy beteg városi galamb, de valamelyik reggel megláttam, hogy a jobb lábán van egy kék színú gyűrü! Városi galambot nem szoktak gyűrüzni, ezért azt hiszem, hogy ez egy megsérült és leszállni kényszerűlt POSTAGALAMB lehet. Már nincs egyedül, hozzácsapódott egy hasonló színű városi galamb. A színe a következő: világos, de egészen világos szűrke szárny, színjátszó nyak tollak, és nagyon, feltűnően  világos orrviaszhártya. Már tud repűlni, de nem szívesen teszi, éppen csak annyira, hogy nem lehet megfogni. A bal lábára sántit!

Ha valakinek hiányzik ez a madár, akkor írja meg, és elvezetem arra a helyre ahol található!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!