|
|
 |
Tima2
2007-05-30 09:50:36
|
945
|
Szerintem sem túl jó lakásból elengedni, minden új helytől stresszelnek, jobb lenne, ha udvaron lakna, ahol több mindent megfigyelhetne a "természetből"
Jövő tavaszra már a csilláron fog lógni, mindenhová felugrik majd és lever egy-két dolgot. Sokkal mozgékonyabb, ügyesebb, mint a görény.
Én nem tartanám lakásban, max. amíg kicsi.
Felnőttnek én úgy tapasztaltam, hogy a fiúk dinkábbak, de azért a lányok is csak vadállatok. Ha olyat teszel vele, amit ő akkor épp nem szeretne, vagy elszedsz előle valamit, ami kell neki, könnyen megharaphat.
Nőstényt ismerek, aki jófej maradt, (vadállathoz képest jófej), de inkább csak a gazdájával szemben marad szelíd, idegenekkel félősebb, ijedősebb általában. |
|
A hozzászólás:
 |
Gabis24
2007-05-30 08:01:53
|
944
|
Okés, a gyümölcsöt (főleg cseresznyét) már így is szereti. :) Egeret eszik még, de egyelőre még csak halva kapja - idővel áttérek az élő egérre is (hogy vadászhassa).
Görivel haverkodhat? Tegnap este már nyúzta őket - játékból. De mivel nem tudom, hogy ez mennyire jó (bár emberi kéznél talán jobb) - ezért nem kísérleteztem vele tovább.
Ha mégis lakásban marad még egy ideig, kivihetem sétálni? Ha kiviszem, nem kaphat el semmit? A görik be vannak oltva (pont a betegségek miatt)...
Valamelyikőtök egyébként foglalkozik nyestekkel, úgy értem az elengedéssel? Lakik-e valaki nyugis helyen (erdő-mező mellett), ahol el lehet engedni s vissza is járhat, ha akar (a kajára)?
|
|
Előzmény:
 |
borzsarkany
2007-05-30 00:08:18
|
943
|
Szeva!
Ivarérettséggel eltávolodik vmennyire-persze vannak kivételek...Elképzelhető, hogy hamarabb is elmenne, de a tél azért kemény, jobb a tavasz, de ha megoldható, rá kell bízni...
Sztem nem jó lakásban addig, nem ismer meg semmit, utána is el lehet engedni, csak sokkal nehezebbb...
Nevelni mint 1 görényt, meg kell tanítani vadászni(könnyű lesz),gyümiket bemutatni neki, nem baj, ha kutyákkal találkozik(bár ahogy öregszik,egyre óvatosabb), hogy féljen tölük |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|