Keresés

Részletes keresés

Tima2 Creative Commons License 2007-05-30 09:50:36 945

Szerintem sem túl jó lakásból elengedni, minden új helytől stresszelnek, jobb lenne, ha udvaron lakna, ahol több mindent megfigyelhetne a "természetből"

Jövő tavaszra már a csilláron fog lógni, mindenhová felugrik majd és lever egy-két dolgot. Sokkal mozgékonyabb, ügyesebb, mint a görény.

Én nem tartanám lakásban, max. amíg kicsi.

 

Felnőttnek én úgy tapasztaltam, hogy a fiúk dinkábbak, de azért a lányok is csak vadállatok. Ha olyat teszel vele, amit ő akkor épp nem szeretne, vagy elszedsz előle valamit, ami kell neki, könnyen megharaphat.

Nőstényt ismerek, aki jófej maradt, (vadállathoz képest jófej), de inkább csak a gazdájával szemben marad szelíd, idegenekkel félősebb, ijedősebb általában.

A hozzászólás:
Gabis24 Creative Commons License 2007-05-30 08:01:53 944

Okés, a gyümölcsöt (főleg cseresznyét) már így is szereti. :) Egeret eszik még, de egyelőre még csak halva kapja - idővel áttérek az élő egérre is (hogy vadászhassa).

 

Görivel haverkodhat? Tegnap este már nyúzta őket - játékból. De mivel nem tudom, hogy ez mennyire jó (bár emberi kéznél talán jobb) - ezért nem kísérleteztem vele tovább.

 

Ha mégis lakásban marad még egy ideig, kivihetem sétálni? Ha kiviszem, nem kaphat el semmit? A görik be vannak oltva (pont a betegségek miatt)...

 

Valamelyikőtök egyébként foglalkozik nyestekkel, úgy értem az elengedéssel? Lakik-e valaki nyugis helyen (erdő-mező mellett), ahol el lehet engedni s vissza is járhat, ha akar (a kajára)?

 

 

Előzmény:
borzsarkany Creative Commons License 2007-05-30 00:08:18 943

Szeva!

 

Ivarérettséggel eltávolodik vmennyire-persze vannak kivételek...Elképzelhető, hogy hamarabb is elmenne, de a tél azért kemény, jobb a tavasz, de ha megoldható, rá kell bízni...

 

Sztem nem jó lakásban addig, nem ismer meg semmit, utána is el lehet engedni, csak sokkal nehezebbb...

 

Nevelni mint 1 görényt, meg kell tanítani vadászni(könnyű lesz),gyümiket bemutatni neki, nem baj, ha kutyákkal találkozik(bár ahogy öregszik,egyre óvatosabb), hogy féljen tölük

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!