|
|
 |
Tima2
2007-05-24 16:05:14
|
929
|
Igen, de ha bezárod egy ketrecbe és otthagyod, megtalálhatja ember, kutya, szerintem könnyen baja eshet védtelenül.
Most nálam is van egy kisnyest, még az anyja mellett lenne a helye, őt még nem lehet elengedni, de ez is a tervek közt szerepel. Egy padláson kapta el a dühös gazda, a másikat (szerencsére vagy egyenlőre) nem sikerült.
Ez a pici eléggé vad, morog, időnként harap. Kiveszem kesztyűben, ücsörög a kezemben, aztán egyszer csak odakap, vagy ha megmozdítom a másik kezem, akkor arra kapkod.    |
|
 |
szkyra
2007-05-24 13:37:54
|
928
|
| Köszi a segítséegt. Holnap majd írom a fejleményeket... |
|
A hozzászólás:
 |
borzsarkany
2007-05-23 23:19:55
|
927
|
Szeva
Tehát meg kell vizsgálni, hogy tényleg fél e az embertől és ki kell derítenem, hogy mennyi idős kb... Ha nem baba, akkor min tavalyi, valszeg fél az emberektől, mert az ilyen korű nyes csak a régi ismerőseivel bizalmas vmennyire, idegeneket útálja-főleg ha volt 1-2jó kalandja emberekkel...
Az szerintetek jó ha van egy ismerősöm akik nagyon távol laknak a várostól meg mindentől a kertjükben rókák is mászkálnak.. Szerintem ez a legjobb megoldás, mert a nyest nem erdei állat(ld Budapest) ,sokkal jobban ellesz egy gyümölcsös, ligetes stb vidéken.
Gondolom olyan hely jó ahol nem sűt rá a nap és az esőtől is védeni kéne letakarni valamivel...meg búvóládát tenni neki be... A búvóláda jó, mert sokkal kevésbé fog stresszelődni. Azért kell bezárni, mert ha odakerül egy ismeretlen helyre, ahhol nincsen ideje körbenézni, hanem csak beparázva elrohan, kevés esélye van. Had szokja meg szép lassan a környéket, a szagokat, a lakókat, és utána is csak nyitva kell neki hagyni az ajtót, hogy szép lassan mehessen ki, bmikor visszamehessen arra a helyre, ahol biztonságban van-a búvóládába.
és abba hagyhatom az etetést ha már nem jár vissza sokáig enni...de mondjuk más is elhordhatja a kaját... azt nem tudhatom ő eszi e meg.... Persze, nem tudhatod, mert lehet macskakutyamásiknyes, sőt akár még ő is. De amikor a környéken már az összes gyümölcs érik, akkor akkor is fog kaját találni, ha a legjobb vadászhelyeket nem találta meg- a technikája nem tökéletes |
|
Előzmény:
 |
szkyra
2007-05-23 17:17:44
|
925
|
Hát arról gőzöm sincs, hogy itt a Mecsekben hol élnek nyestek és hol nem...azt megtudom csinálni, hogy emberektől távol engedem el... Szóval akkor mégegyszer elismétlem , hogy tényleg jól értettem e... Tehát meg kell vizsgálni, hogy tényleg fél e az embertől és ki kell derítenem, hogy mennyi idős kb... És ha vad és már felnőtt akkor szerzek egy ketrecet ami azért nagyobbacska és kirakom az erdő közepébe egy darabig a ketrecben lesz... viszek neki minden nap enni...Gondolom olyan hely jó ahol nem sűt rá a nap és az esőtől is védeni kéne letakarni valamivel...meg búvóládát tenni neki be... aztán 2hét után nyissam ki a ketrecet és mehet amerre lát és szerintetek vissza fog járni a ketrechez enni egy darabig?? Az szerintetek jó ha van egy ismerősöm akik nagyon távol laknak a várostól meg mindentől a kertjükben rókák is mászkálnak... szóval ha arra felé elengedem??azért kérdezem mert az erdőben is azért lehet mászkálnak emberek gomba szezon meg ilyenek miatt és nem akarom hogy azok csináljanak valamit vele...miközben ő be van zárva...és ha ennek az ismerősnek a kertjében (kicsit távolabb a kerttől az már az erdő tulajdonképpen) engednénk el akkor lehet nem zargatná senki... és abba hagyhatom az etetést ha már nem jár vissza sokáig enni...de mondjuk más is elhordhatja a kaját... azt nem tudhatom ő eszi e meg.... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|