|
|
|
|
 |
Gabis24
2007-05-28 14:38:02
|
941
|
Szóval azt mondjátok, hogy jövő tavasszal lehet elengedni - amikor 1 éves lesz? Addig hogy kell nevelni? Sajnos nincs kertünk, így csak lakásban tudjuk tartani addigis. Ez gondolom nem jó - ha nagyon nem jó, akkor keresek neki más helyet. Ha teljesen szelíd lesz, akkor esélytelen az elengedésre? Vagy ivarérettségkor úgyis eltávolodna (fiú egyébként, de már írtam - azt hiszem)? |
|
 |
szkyra
2007-05-23 17:17:44
|
925
|
Hát arról gőzöm sincs, hogy itt a Mecsekben hol élnek nyestek és hol nem...azt megtudom csinálni, hogy emberektől távol engedem el... Szóval akkor mégegyszer elismétlem , hogy tényleg jól értettem e... Tehát meg kell vizsgálni, hogy tényleg fél e az embertől és ki kell derítenem, hogy mennyi idős kb... És ha vad és már felnőtt akkor szerzek egy ketrecet ami azért nagyobbacska és kirakom az erdő közepébe egy darabig a ketrecben lesz... viszek neki minden nap enni...Gondolom olyan hely jó ahol nem sűt rá a nap és az esőtől is védeni kéne letakarni valamivel...meg búvóládát tenni neki be... aztán 2hét után nyissam ki a ketrecet és mehet amerre lát és szerintetek vissza fog járni a ketrechez enni egy darabig?? Az szerintetek jó ha van egy ismerősöm akik nagyon távol laknak a várostól meg mindentől a kertjükben rókák is mászkálnak... szóval ha arra felé elengedem??azért kérdezem mert az erdőben is azért lehet mászkálnak emberek gomba szezon meg ilyenek miatt és nem akarom hogy azok csináljanak valamit vele...miközben ő be van zárva...és ha ennek az ismerősnek a kertjében (kicsit távolabb a kerttől az már az erdő tulajdonképpen) engednénk el akkor lehet nem zargatná senki... és abba hagyhatom az etetést ha már nem jár vissza sokáig enni...de mondjuk más is elhordhatja a kaját... azt nem tudhatom ő eszi e meg.... |
|
A hozzászólás:
 |
borzsarkany
2007-05-22 23:20:11
|
924
|
Szeva!
Ált ez következő tavasszal történik(tehát amikor 1 éves)
Vele azt lehetne csinálni, elvinni, bezárni kb 2 hétre, aztán nyitvahagyni a ketrecajtót, de mindennap kitenni neki kajá egészen addig, amíg 2 héten keresztűl hozzá nem nyúl.
Ahhol az action történik lehetőleg olyan rész legyen, ahhol kevés a vad nyes, mert azok úgyis elzavarják a területről. Lehetőleg baromfisok se legyenek a környéken, mert ők pedig nem szeretik, ha állandóan oda jár, márpedig oda fog a potyakaja miatt. |
|
Előzmény:
 |
szkyra
2007-05-22 21:10:03
|
923
|
| Valaki elmondaná aki már foglalkozott nyestekkel, hogy mikor és hogyan lehet őket visszaengedni a természetbe?? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|