|
|
|
|
 |
freyya
2007-05-07 12:15:32
|
441
|
| Sosem szerettem az álszentséget. Mindenki olyan helyzetről nyilatkozzon, amiben már volt. Imádom, amikor az alkalmazott, közalkalmazott, vagy tehetségtelen könyvelővel, esetleg könyvelőt eleve fizetni képtelen kisvállalkozó veri a mellét, hogy ő erkölcsösségből fizeti meg tisztességesen az adót. Majd ha lenne módja nem fizetni, és mégis kifizetne mindent az utolsó fillérig egyetlen forint lecsalása nélkül, akkor elhiszem, hogy jobb, mint a többiek. |
|
A hozzászólás:
 |
locsemege
2007-05-07 11:11:04
|
440
|
Végre egy emberi hozzászólás. Bár benned nem kételkedtem. :)
|
|
Előzmény:
 |
freyya
2007-05-07 11:02:16
|
439
|
Hogy átadod vagy eladod, az csak szóhasználat kérdése, attól még egyetlen fillér plusz jövedelmed nem lesz belőle, ha előző nap megvásároltad, és másnap eladod ugyanannyiért.
Olvastam egyszer egy cikket arról, hogy még fejlettebb országokban is egyre inkább divatba jön, hogy úgy próbálják kikerülni az emberek az adófizetést, hogy pénzforgalom nélkül, cserealapon nyújtanak szolgáltatásokat egymásnak. Te megszereled a villanybojleremet én cserébe adok neked répát a kertemből. Pénzt egyikünk sem látott, adózni nincs mi után, mosom kezeimet. És ezt nem Magyarországon találták ki, nem itt terjed, hanem jóval nyugatabbra. Az ember mindenhol ember. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|