Keresés

Részletes keresés

John Doe3 Creative Commons License 2007-05-09 01:05:03 450
Mielõtt még telepakolnád a topikot hülyeségekkel: 1995. évi CXVII. tv. 58.§. írja le az ingó vagyontárgyak értékesítésével kapcsolatos adózást. Tudod, már Lenin megmondta: tanulni, tanulni, tanulni. Nem szégyen az...
mamicska Creative Commons License 2007-05-07 10:52:20 438
látod?? Te is? :)
nem "átadod" azt a TV-t, hanem eladod...:)

engem különösebben nem érdekel, ha vannak gazdasági szabályok, de akkor azokat mindenk tartsa be - hidd el, kisvállalkozóként eleget kínlódtunk mi is, amíg belejöttünk. Világos és mindenkire érvényes szabályok legyenek.
Nem a magánéletedet szabályozzák, mint a Rákosi időben vagy később, amikor azt sem tudhattad, hogy mi a frászkunyhóért koppintanak majd a fejedre és akkor aztán igazán léteztek korlátok!!
Ami most van, az tavaszi lepkesóhaj azokhoz az időkhöz képest.
Az emberek meg kikerülik a szabályokat, mert így szocializálódtak, mert az államot meglopni az mindig egy jó kis hecc volt - évszázadokra visszamenőleg:(
A hozzászólás:
freyya Creative Commons License 2007-05-07 10:12:50 436
Hát nem látod, hogy ebben az országban már lassan megmoccanni is törvénytelen? Mindent ellenőrizni akarnak, minden után pénzt akarnak beszedni. Szerintem nincs olyan ember, aki még sosem szegte meg a törvényt. Elméletben pl. ha veszel egy tévét, aztán mégsem kell, és átadod a szomszédnak, akkor amit a szomszéd kifizet neked érte, az után jövedelemként adóznod kéne. Egy fityinget nem nyertél, hiszen előtte te is kifizetted azt a tévét, de azért csak adózz. És ilyen törvényekkel csodálkoznak, hogy az emberek nagy része kiröhögi és kikerüli a szabályokat.
Előzmény:
mamicska Creative Commons License 2007-05-07 09:30:19 431
ha ebbe belefér az is, hogy elnézik egymás törvénytelen üzleti, magánemberi stb. csel(ekedet)eit, akkor azt mondom hogy ott egye meg a fene a barátságot - az nem kell ilyen áron
akkor már maradjak tömegben, ismeretlennek de becsületesnek - sokak szerint élhetetlen hülyének

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!