|
|
|
|
 |
freyya
2007-05-07 01:01:41
|
430
|
| Egyébként pedig az, hogy az egészségügyben számít, hogy az embernek van-e ismerőse, hálapénzre kerete, eleve azt jelzi, hogy valami nagyon nagy bibi van a rendszerben. Egy normális ellátással rendelkező országban a legutolsó ismeretlennek sem kell betegen rendelőkben sok órákat vagy műtétre hónapokat várnia, és az állapotának megfelelő kosztot sem a hozzátartozóinak kell biztosítani a kórházban. |
|
 |
freyya
2007-05-07 00:35:52
|
428
|
Na jó, de itt pont hogy értelmetlenül vannak agyonszabályozva a dolgok. Mert ha már úgyis kell egy sonkás szendvics reggelire, akkor finanszírozási szempontból totálisan mindegy, hogy egy ismerősöd frigójából veszed ki, vagy egy vadidegenéből. Mindenképp ugyanannyit vettél el. Az a baj az ilyen törvényekkel, hogy teljesen figyelmen kívül hagynak mindenféle természetes emberi késztetést. Így aztán hadakozhatnak is állandóan a betartatásukkal.
Anno, az államok kialakulása idején a közösségek még családokra épültek. A monarchiák is. A törvények is tiszteletben tartották a vérségi kapcsolatokat. Ma mindenáron azt akarják rákényszeríteni az emberre, hogy vadidegeneket egyenértékűként kezeljen a hozzátartozóival, anyagi áldozatokat hozzon életében nem látott emberekért, elvont közösségekért, miközben a saját családtagjaitól kell megvonnia. |
|
A hozzászólás:
 |
Uff
2007-05-06 23:49:50
|
423
|
| ...kivéve, ha ennek örvén fosztogatja a fridzsidert. Mert az nem fáj neki, nem tőle veszik el, és nem nem érte büntetést. Gondolja. |
|
Előzmény:
 |
freyya
2007-05-06 23:44:14
|
421
|
| Az ember nyilván másképp áll olyanhoz, akit személyesen is jól ismer és kedvel, mint akit akkor lát életében először. Nincs ebben semmi természetellenes. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|