|
|
|
|
 |
0.5bit
2007-05-07 00:48:34
|
429
|
...és abból a többletpénzből ki fog jobb minőségű ellátást kapni szerinted? Hát persze, hogy te.
A háziorvosi ellátórendszer a beszedett vizitdíjjal együtt is 2,166 milliárd forinttal kissebb összegű finanszírozást kap. |
|
 |
freyya
2007-05-07 00:11:55
|
424
|
| Na de egyelőre többletpénzbeszedés az van, az ellátással kapcsolatban meg megszorítások vannak, és még véletlenül sem minőségjavítás. Eddig ha volt valamilyen bajod, az ország bármelyik specialistáját felkereshetted. Most tb terhére csak a területileg kijelölt kórházba utalhat be az orvosod, nem vetetheted ki máshol a vakbeled, hiába hírhedt esetleg a helyi sebész a műhibáiról. |
|
A hozzászólás:
 |
Uff
2007-05-06 23:47:45
|
422
|
az ilyen emelések mögött a valódi ok mindig egyszerűen az, hogy a kasszában több pénzt akarnak látni.
...és abból a többletpénzből ki fog jobb minőségű ellátást kapni szerinted? Hát persze, hogy te. Meg én, meg a kisöcsém. Mi mindannyian.
Ha - sugallatod szerint - valaki elsinkófálja a befizetett közpénzünket, akkor meg rá kell húzni a vizes lepedőt és nem kussolni sunyin a sarokban. |
|
Előzmény:
 |
freyya
2007-05-06 21:25:16
|
415
|
Persze, tudom, ehhez informális kapcsolat kell az orvossal. Vagy annak a hiányában megfelelő összegű hálapénz.
Tulajdonképpen csak arra akartam kilyukadni, hogy aki eddig megkerülte a háziorvost, az ezután is meg fogja, mert hát az ismerős továbbra is ismerős marad, és ezért elintézi a kedvedért, amit kell, a nem ismerős meg a hálapénzért megteszi ugyanazt.
Én amondó vagyok, hogy az ilyen emelések mögött a valódi ok mindig egyszerűen az, hogy a kasszában több pénzt akarnak látni. A többi, a magyarázat csak duma, amivel a népet hülyítik, hogy racionálisnak hasson az intézkedés. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|