Keresés

Részletes keresés

ereinion calafalas Creative Commons License 2007-04-27 21:18:25 288
Szia!Nos hát a beavatásnak három szintje van.Az első szintü beavatáskór válik a novicius papá ,ezt kővetően el kell telnie egy évnek és egy napnak mig ismét megméretetik a pap tudása és ha megfelelt megkapja a másodszintü beavatást.(Mielőt a noviciust papá szentelhetik,beavatják azelőt el kell telnie egy évnek és egy napnak tanulásal és felkészülésel és ha a vizsgáján megfelel csak akkor mehet keresztül az első beavatásán.)Ez után ismét egy év és egy nap tellik el mig a pap ki már áteset a második beavatásán ismét vizsgázik a tudásából és ha ezen a vizsgán is megfelelt csak akor eshet át a harmadik beavatáson mikor is főpapá válik (vagy főpapnővé).A wicca ágazatokon belül más és más ritusokat használnak a beavatáskór,valamejik ágazat ragaszkodik a rituális meztelenséghez valamejik nem,mindenhol máskép tőrténik a beavatás...Nos az a beavatás lényege,hogy a beavatásra váró szeméjt ki őnként és főlkészülve,akarva a beavatását a rituálé során rituálisan felajánlkozik,felajálnják az isteneknek, rituálisan meghal és egyben újjá is születik a beavatáson áteső személy.Egy új emberé válik,papá válik(,papnővé)készen rá,hogy az istenpárost mélton szolgálja, legjobb tudása szerint.A kőnyvben amit vetél nyilván irnak a beavatásról ,nos nem kell mindent szentirásnak venni amit leirnak benne mivel a beavatás mikéntjét a covenekben dőntik ell, hogy a tradiciokat figyelembe veszik vagy sem az csak a covenen mulik.Általában nem ragaszkodnak szigoruan egyes szokásokhoz mivel ezek ijesztően hatnak mindenkire.Az ijesztő elemeket csupán azért használtuk régen mivel az adot coveneknek az üldőztetések alat és egyébként is tudniuk kellet,hogy kik az abszulult megbizható és ténylegesen komolyan hivő emberek, mivel akik átesnek a beavatáson azokban szemernyi kételynek sem szabad lenni afelől,hogy ők biztosan beavatotak akarnak lenni és,hogy szolgálni akarják az isteneinket.Ijesztő elemek alat Pl az alábiakat gondolom(bár ez csak egy elkébzelt beavatás...):levetkőzől meztelenre ,megkőtőznek a tőbiek, felkenek olajal...a főpap vagy főpapnő egy rituális tőrt szegez a szivedhez...megesketnek,hogy nem árulod ell a covent és a titkaikat mert ha mégis a tőr átszurja a szived...megesküszől...rituálisan újászületsz átjárnak az istenektől kapot energiák,megtisztulsz és egy új emberé,papá válsz(vagy papnővé).De ez csak egy verziója a beavatásoknak .A Beavatás egy mélyen spirituális és érzelmekel teli dolog.Biznod kell a társaidban ,magadban és az istenekben,(mélységes mély bizalom ,szeretet és átélés kell ,hogy legyen ahoz,hogy jól sikerüljőn a beavatás és akkor egy életreszóló ,felejthetetlen élményben lesz része az embernek mit sosem felejt ell.)(Bizalom a társaid irányában,szeretet az isteneid irányában és átélés ami feledhetetlené teszi ezt az élményt.Mert ha nem vagy képes kelően átélni ezt a csodás élményt nem lesz ez számodra más csak egy ritus és semi más,pedig a beavatás tőbb annál, sokalta tőbb!)Most egyszere csak enyit irok mivel már késő vann és fáradok ,bocsi.Ha lenne még kérdésed a beavatásokal kapcsolatban vagy bármi másról akor csak kérdez nyugodtan.Az a beavatás amit pl ként irtam az ijesztő elemekre célozva nem teljes mivel igen sok szőveg és egyébb is hozátartozik természetesen.Tiszteletel Rámiusz.Ui:A beavatás amit kőrvonalakban leirtam csak az első szintü beavatás a másod és harmadszintü beavatásokról nem irok mivel magam sem tudom hogyan is festenek (mivel odáig még nem jutotam ell.).
A hozzászólás:
sensimillia Creative Commons License 2007-04-27 18:28:55 287
Szia!
Örülök, hogy ismét...
Közben beszereztem a könyvet, amit ajánlottál, csak még nem jutottam a végére. Hát, ez tényleg nagyon csak az alapokat tárgyalja, nagyon sokféle téma, de mind elég felületesen.
Azt mondtad, írsz majd a beavatásokról...(?)
Szépeket! sensimillia
Előzmény:
ereinion calafalas Creative Commons License 2007-04-25 20:22:56 286
Sziasztok!Ismét viszatértem, tehát kérdezetek amit akartok és ha tudom megadom rájuk a válaszokat.Tiszteletel Rámiusz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!