|
|
 |
ereinion calafalas
2007-04-17 20:56:21
|
284
|
| Szia!Most egy ideig nem tudok irni mert sok dolog őszejőt amiket ell kell intéznem ,de majd ha lesz időm irok majd a beavatásokról is egy keveset és amire még kiváncsi vagy .Kérdez csak bátran én elolvasom, csupán most egy kicsit tőbb idő mulva válaszólhatok mivel sok minden jőt ősze és sajnos nem jut rá időm,hogy rőgtőn válaszoljak.Ezért is elnézést kérek!Tiszteletel Rámiusz. |
|
A hozzászólás:
 |
sensimillia
2007-04-16 21:01:51
|
283
|
Szia! Teljesen korrekt így, ahogy leírtad, nem akartam részletesebb leírást, és köszönöm.:) Örülök, hogy a wicca inkább vallás, mint "varázslók gyülekezete"... csak kiváncsi voltam. Hogy én mit gondolok a mágiáról? Hát, őszintén szólva soha nem foglalkoztam a témával. Hiszem, hogy működik, ha valaki elég magas tudati szinten van. Úgy képzelem, hogy inkább ettől függ a dolog sikere, nem a bonyolult szertartáson, meg sok kelléken. Abban meg nem vagyok biztos, hogy ilyen módon bele kell-e avatkozni a dolgokba...Ez nem jelenti azt, hogy ellenezném, csak nem tudom. Nyilván függ a szitutól is. Majd utánanézek, és beszélgethetünk a dologról, egyenlőre nagyon keveset tudok és gondolok róla... Azt hiszem, jobban érdekel a vallás fejezet, csak kiváncsi voltam... Dehogy okoztál csalódást!:) Szép estét és minden jót! sensimillia |
|
Előzmény:
 |
ereinion calafalas
2007-04-16 10:46:42
|
280
|
| Szia!Nos igen a vallásunkban a mágiának is szerepe van ,de csupán másodlagos.Elsősorban a wicca mégis csak egy vallás és nem mágusok vagy varázslók gyülekezete ,de az is igaz,hogy hely jut benne a mágiának is.Mi elsősorban rituális mágiát használunk...(nem tudom te menyit tudsz ezekről , de érdekelne,hogy végül is neked mik az elkébzeléseid mágiáról és mit is gondolsz erről a dologról.) ez egy varázskőrben megtartot mágikus rituálé amivel befolyást érhetünk ell a dolgok menetén.A lényeg az,hogy az általunk gerjeztet erőkel megváltoztasuk,befolyásoljuk azokat a dolgokat ,eseményeket amit akarunk.Hatalmas akaraterő szükségeltetik,erőlehivás,vizualizálás,őszpontositás és amikor már nem tudnánk tovább viszatartani az őszegyüjtőt erőt és érezük itt az ideje kibocsájtjuk magunkból azt az erőt, irányitot energia lőketet ami szükségeltetik a változások előidézéséhez.Amit leirtam természetesen csak egy parányi része az egésznek a rituális mágia rendkivül bonyolult és sok előkészület kell az elvégzéséhez.Az sem mindegy,hogy melyik napon végezük ell a rituálét(mert az idő fontos ,tehát legyél mindig pontos),mijen eszkőzők és hozávalok kellenek ahoz,hogy a kellő hatást érjük ell.És a szőveg is rendkivül fontos amit elmondasz kőzben.A varázskőrőn belül mindenek jelentősége van.A négy elem segitségét is igénybe veszük és az istenpárost is meghivjuk a kőrbe és kérjük őket,hogy segitsenek a célunk eléréséhez, tölük kérünk erőt is.A rituálé során használunk eszkőzőket is mintPL:Athame, kard,üst,varázspálca vagy bot,kehely,Pentákulum,Árnyak kőnyve,Só és viz, csengetyü,kőtél,ékszerek,szobrok és jelképek,füstőlők,gyertyák,külőmbőző hatású nővények,olajok,kristályok és egyéb ásványok.Az Árnyak Kőnyvében vannak leirva a szertartások és rituálék pontos leirása és szővege és az őszefügéseket,kellékek felsorolása is bene van.Én most nem fogok semit sem leirni a rituálék menetéről sem más lényeges dologról mivel semejik mágus sem bozsorkánymester nem árulja ell a titkait amit leirtam az semi mivel az itteni irásomtól gondolom nem letél okosabb ezért is bocsi.Ajánlom,hogy vedd meg Raymond Buckland A Boszorkányság nagy kőnyve cimü kőnyvét az egész jó az alapok elsajátitására persze ott sem árulnak ell nagy titkokat de sokminden van bene ami az alapok elsajátitására kell ha érdekel esetleg a téma:Bocsi ha csalódást okoztam de nem szeretek az ijen témába irni.Mégegyszer bocsi!Tiszteletel Rámiusz. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|