|
|
|
|
 |
ereinion calafalas
2007-04-16 11:02:46
|
282
|
| Hát igen az Édesviz kiadványokban sok gagyiságot leirnak amin mi wiccak is csak poénkodni tudunk.De igazad van abban,hogy csak az az egy parancsolat(de ez nem jó szó rá inkább csak szabáj) létezik amit be kell tartanunk és,hogy nincsenek dogmák. Csak hát épp mi is csak emberek vagyunk és szeretjük egymást ellátni egypár épitő kritikával .Ezt a hibát főleg a kezdő emberkék szokták elkővetni,aki már túleset az első beavatáson az az ember már toleránsabb és tapasztaltabb annál,hogy megszoljon másokat az ijesmi miat.Kőszi hogy nem kritizáltál és áldva légy ezért!Tiszteletel Rámiusz. |
|
 |
Törölt nick
2007-04-16 10:56:00
|
281
|
És amiket Sensimilla kérdezett, azok engem is érdekelnének.
:-) |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2007-04-16 10:26:10
|
279
|
Nem volt gúnyos megjegyzés. :-)
Amiket én eddig a wiccáról olvastam (jó-jó, kb mind gagyi édesvíz kiadvány volt) az egy nagyon túlbonyolított szertartásrendszer volt inkább, olyasmi, hogy végy egy ezüst tőrt, Szent Iván éjszakáján élezd meg 3x, égesd fekete kakas tollát, és mondj vicces varázsigéket.
Amiket te írtál, azt inkább olyan heuréka-élmény volt olvasni, hasonló gondolatokra jutottam magam is, csak nem tudtam, hogy ez wicca - én pantheizmusnak neveztem - asszem az is valami ilyesmi.
"gúnyos megjegyzés volt e arról,hogy nem tartom magam az eredeti Gardneriánus tanitáshoz"
Egy olyan vallásban, aminek a legfőbb(?) egyetlen(?) parancsolata, hogy tégy amit akarsz, amíg nem ártasz másnak, sztm senki sem várja el tőled, hogy bármilyen dogmához tartsd magad. |
|
Előzmény:
 |
ereinion calafalas
2007-04-14 12:30:14
|
275
|
| Bocsi de lehet,hogy félre értetem az irásod és most érdekel,hogy ez egy gúnyos megjegyzés volt e arról,hogy nem tartom magam az eredeti Gardneriánus tanitáshoz (hanem egy tőbb irányzattól is befolyásolt verzió szerint gondolkodok),vagy csak arra akartad felhivni a figyelmem,hogy már vagy tiz éve wicca ként élsz de erre csak most dőbentél rá?Előre is bocsi ha megsértetelek volna (bármej verzió is az igaz).Minden tiszteletem a tiétek kedves bárhogyan is gondolkodó embertársaim. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|