Keresés

Részletes keresés

ereinion calafalas Creative Commons License 2007-04-16 10:46:42 280
Szia!Nos igen a vallásunkban a mágiának is szerepe van ,de csupán másodlagos.Elsősorban a wicca mégis csak egy vallás és nem mágusok vagy varázslók gyülekezete ,de az is igaz,hogy hely jut benne a mágiának is.Mi elsősorban rituális mágiát használunk...(nem tudom te menyit tudsz ezekről , de érdekelne,hogy végül is neked mik az elkébzeléseid mágiáról és mit is gondolsz erről a dologról.) ez egy varázskőrben megtartot mágikus rituálé amivel befolyást érhetünk ell a dolgok menetén.A lényeg az,hogy az általunk gerjeztet erőkel megváltoztasuk,befolyásoljuk azokat a dolgokat ,eseményeket amit akarunk.Hatalmas akaraterő szükségeltetik,erőlehivás,vizualizálás,őszpontositás és amikor már nem tudnánk tovább viszatartani az őszegyüjtőt erőt és érezük itt az ideje kibocsájtjuk magunkból azt az erőt, irányitot energia lőketet ami szükségeltetik a változások előidézéséhez.Amit leirtam természetesen csak egy parányi része az egésznek a rituális mágia rendkivül bonyolult és sok előkészület kell az elvégzéséhez.Az sem mindegy,hogy melyik napon végezük ell a rituálét(mert az idő fontos ,tehát legyél mindig pontos),mijen eszkőzők és hozávalok kellenek ahoz,hogy a kellő hatást érjük ell.És a szőveg is rendkivül fontos amit elmondasz kőzben.A varázskőrőn belül mindenek jelentősége van.A négy elem segitségét is igénybe veszük és az istenpárost is meghivjuk a kőrbe és kérjük őket,hogy segitsenek a célunk eléréséhez, tölük kérünk erőt is.A rituálé során használunk eszkőzőket is mintPL:Athame, kard,üst,varázspálca vagy bot,kehely,Pentákulum,Árnyak kőnyve,Só és viz, csengetyü,kőtél,ékszerek,szobrok és jelképek,füstőlők,gyertyák,külőmbőző hatású nővények,olajok,kristályok és egyéb ásványok.Az Árnyak Kőnyvében vannak leirva a szertartások és rituálék pontos leirása és szővege és az őszefügéseket,kellékek felsorolása is bene van.Én most nem fogok semit sem leirni a rituálék menetéről sem más lényeges dologról mivel semejik mágus sem bozsorkánymester nem árulja ell a titkait amit leirtam az semi mivel az itteni irásomtól gondolom nem letél okosabb ezért is bocsi.Ajánlom,hogy vedd meg Raymond Buckland A Boszorkányság nagy kőnyve cimü kőnyvét az egész jó az alapok elsajátitására persze ott sem árulnak ell nagy titkokat de sokminden van bene ami az alapok elsajátitására kell ha érdekel esetleg a téma:Bocsi ha csalódást okoztam de nem szeretek az ijen témába irni.Mégegyszer bocsi!Tiszteletel Rámiusz.
sensimillia Creative Commons License 2007-04-15 21:09:21 278
Na, már megint bejöttem... kérdezni.
Szóval még a beavatások is érdekelnek. Neked van? Mibe kaptok ilyenkor beavatást?
Azért kérdezem ezeket, hogy jobban el tudjam képzelni a vallásotokat a gyakorlatban, úgyhogy szívesen veszek bármit, amit érdemesnek tartasz elmondani. Persze csak, ha van kedved...
Minden jót! sensimillia
A hozzászólás:
sensimillia Creative Commons License 2007-04-15 18:22:54 277
Szia!
Köszönöm... és kezd tisztulni a kép. Igazából csak az nem volt világos, hogy mit értesz tudaton, mostmár nagyjából sejtem, hogy mit.
Használtok mágiát is, ugye?
Ha van kedved, írhatnál róla egy kicsit...
Leginkább az érdekelne, hogy mi az alapja. Vagyis hogyan működik. Az istenek segítségét hívjátok olyankor? Vagy mit? Meg a gyakorlata is érdekel. Persze mindebből csak annyi, amennyi publikus.
Szép napot Neked!
sensimillia
Előzmény:
ereinion calafalas Creative Commons License 2007-04-14 14:10:21 276
Most új nekifutásak másként kőzelitve meg a dolgot...vegyünk egy kővet.A kőnek is van szelleme mégsem mondhatnánk,hogy van tudata ,értelme.Az,hogy mi is az hogy szellem rendkivül nehéz definiálni és ez most túl hosszú filozofiai fejtegetéshez vezetne aminek a végére már mindenki elaludna az unalomtól ezért vegyük úgy mint energiát ami sosem vész ell ,csak átalakúl .Vagy vegyük úgy mint a teremtés erejéből viszamaradt isteni erőt,energiát.Hiszen az Istenpáros teremtete a világot,mindent ami most létezik és ezelőt létezet.Az istenpáros maga a mindenség tehát minden ami van vagy volt annak ők is a részei és nekik is a részük a világban levő őszes valaha volt és most is létező dolog, tehát a kődarab is .A kődarab is a mindenség része, ahogy mi emberek is, csupán az a külőmbség,hogy mi külőn tudatal is birunk ,őnáló lények vagyunk de kőzben mégis a mindenség részesei ,ahogy a kődarabb is.Érted?Jaj de nehéz ezt elmagyarázni!Ezért mondtam azt,hogy a lélek ,amit annak nevezünk az egy szellem aminek külőn tudata van, tehát tudata van és nem egy egyszerü energia ,hanem tudatal biró energia lény ami gondolkodik érez és emlékezik.Ez az nevezük energia lénynek ,hamár egyszer le egyszerüsitve a dolgokat energiának neveztem a szellemet.De az ember nem pusztán csak szellemi ,energia lény hanem biologiai is. Ez nem őnelentmondás csupán igy letünk megteremtve,hogy a biologiai részünk és a szellemi úgyanolyan fontos része a lényünknek,kiegészitik egymást az egyik a másik nélkül nem teljes, ezért is szeretnénk újá születni...Van egy biologiai megtesülésünk, a mi testünk, ami csak úgy képes élni ha a test és a lélek egyek,tehát a lelkünk a testünkben van(aki mésélt olyan dolgokról,hogy a klinikai halál pilanatában úgy érezte és vagy láta,hogy a saját teste felet lebeg a mütőasztal felet az azt élte meg,hogy a lelke és a teste kőzti kapocs a halál pilanatában kezdet feoldódni ezért láthata magát a mütőasztal felet lebegés kőzden a mütőasztalon feküdni mert az csak a teste volt ami az asztalon maradt mig a lelke kezdte elhagyni a testét).A biologiai testünk lényünk csupán egy része amit elhagyunk a halál pilanatában ,átkerülvén a szellemi létsikra dőnthetünk úgy,hogy újászületünk.A szellem tehát egyfajta erő,energia mi a teremtés pilanatában jőt létre ezért van mindenek szelleme a fünek,a fának,a kőnek...Tudata viszont a teremtet dolgok kőzül viszont csak az embernek és más szellemi lényeknek van.No meg az állatoknak is egy bizonyos szinten.Az ember fejlődőt az idő során de nem csak biologiai értelemben hanem szellemileg is az állatok nem anyira szellemi mint inkább biologiai fejlődésen estek át ezért az ő szellemük nem anyira fejlet.A szellemi fejlődés a biologiaira is kihat mivel test és lélek egyek amig élünk bizonyára kihatnak egymásra az életünk során.Ajaj már megint nagyon őszekuszáltam a szálakat bocsi.A lényeg mi az istenpáros részei vagyunk mint ahagy az istenpáros is részünk nekünk az istenek megajéndékoztak minket a szabad akaratal a gondolkodás és fejlődés képeségével.Igy teremtetek minket .A testünkel együt a lelkünk tőkéletesen kiegészitik egymást, a halálunk után veszitünk valamenyi őnmagunkbol hiszen elvesztjük a testi részünk ami teljesé tesz minket,de nem tününk ell teljesen.Újászületésünk alkalmával átviszünk az új életünkbe valamenyit az újba.Remélem igy magyarázva megérted mire is gondoltam.remélem nem zavartam tulságosan ősze a dolgokat.Tiszteletel Rámiusz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!