Keresés

Részletes keresés

sensimillia Creative Commons License 2007-04-15 18:22:54 277
Szia!
Köszönöm... és kezd tisztulni a kép. Igazából csak az nem volt világos, hogy mit értesz tudaton, mostmár nagyjából sejtem, hogy mit.
Használtok mágiát is, ugye?
Ha van kedved, írhatnál róla egy kicsit...
Leginkább az érdekelne, hogy mi az alapja. Vagyis hogyan működik. Az istenek segítségét hívjátok olyankor? Vagy mit? Meg a gyakorlata is érdekel. Persze mindebből csak annyi, amennyi publikus.
Szép napot Neked!
sensimillia
A hozzászólás:
ereinion calafalas Creative Commons License 2007-04-14 14:10:21 276
Most új nekifutásak másként kőzelitve meg a dolgot...vegyünk egy kővet.A kőnek is van szelleme mégsem mondhatnánk,hogy van tudata ,értelme.Az,hogy mi is az hogy szellem rendkivül nehéz definiálni és ez most túl hosszú filozofiai fejtegetéshez vezetne aminek a végére már mindenki elaludna az unalomtól ezért vegyük úgy mint energiát ami sosem vész ell ,csak átalakúl .Vagy vegyük úgy mint a teremtés erejéből viszamaradt isteni erőt,energiát.Hiszen az Istenpáros teremtete a világot,mindent ami most létezik és ezelőt létezet.Az istenpáros maga a mindenség tehát minden ami van vagy volt annak ők is a részei és nekik is a részük a világban levő őszes valaha volt és most is létező dolog, tehát a kődarab is .A kődarab is a mindenség része, ahogy mi emberek is, csupán az a külőmbség,hogy mi külőn tudatal is birunk ,őnáló lények vagyunk de kőzben mégis a mindenség részesei ,ahogy a kődarabb is.Érted?Jaj de nehéz ezt elmagyarázni!Ezért mondtam azt,hogy a lélek ,amit annak nevezünk az egy szellem aminek külőn tudata van, tehát tudata van és nem egy egyszerü energia ,hanem tudatal biró energia lény ami gondolkodik érez és emlékezik.Ez az nevezük energia lénynek ,hamár egyszer le egyszerüsitve a dolgokat energiának neveztem a szellemet.De az ember nem pusztán csak szellemi ,energia lény hanem biologiai is. Ez nem őnelentmondás csupán igy letünk megteremtve,hogy a biologiai részünk és a szellemi úgyanolyan fontos része a lényünknek,kiegészitik egymást az egyik a másik nélkül nem teljes, ezért is szeretnénk újá születni...Van egy biologiai megtesülésünk, a mi testünk, ami csak úgy képes élni ha a test és a lélek egyek,tehát a lelkünk a testünkben van(aki mésélt olyan dolgokról,hogy a klinikai halál pilanatában úgy érezte és vagy láta,hogy a saját teste felet lebeg a mütőasztal felet az azt élte meg,hogy a lelke és a teste kőzti kapocs a halál pilanatában kezdet feoldódni ezért láthata magát a mütőasztal felet lebegés kőzden a mütőasztalon feküdni mert az csak a teste volt ami az asztalon maradt mig a lelke kezdte elhagyni a testét).A biologiai testünk lényünk csupán egy része amit elhagyunk a halál pilanatában ,átkerülvén a szellemi létsikra dőnthetünk úgy,hogy újászületünk.A szellem tehát egyfajta erő,energia mi a teremtés pilanatában jőt létre ezért van mindenek szelleme a fünek,a fának,a kőnek...Tudata viszont a teremtet dolgok kőzül viszont csak az embernek és más szellemi lényeknek van.No meg az állatoknak is egy bizonyos szinten.Az ember fejlődőt az idő során de nem csak biologiai értelemben hanem szellemileg is az állatok nem anyira szellemi mint inkább biologiai fejlődésen estek át ezért az ő szellemük nem anyira fejlet.A szellemi fejlődés a biologiaira is kihat mivel test és lélek egyek amig élünk bizonyára kihatnak egymásra az életünk során.Ajaj már megint nagyon őszekuszáltam a szálakat bocsi.A lényeg mi az istenpáros részei vagyunk mint ahagy az istenpáros is részünk nekünk az istenek megajéndékoztak minket a szabad akaratal a gondolkodás és fejlődés képeségével.Igy teremtetek minket .A testünkel együt a lelkünk tőkéletesen kiegészitik egymást, a halálunk után veszitünk valamenyi őnmagunkbol hiszen elvesztjük a testi részünk ami teljesé tesz minket,de nem tününk ell teljesen.Újászületésünk alkalmával átviszünk az új életünkbe valamenyit az újba.Remélem igy magyarázva megérted mire is gondoltam.remélem nem zavartam tulságosan ősze a dolgokat.Tiszteletel Rámiusz.
Előzmény:
ereinion calafalas Creative Commons License 2007-04-14 10:57:05 272
Az emberi lélek egy olyan szellem aminek tudata van ettől lélek és nem pusztán szellem .Tehát egy igen fejlet szellem ami gondolkodik,emlékezik, felfogja azt,hogy mi tőrténik vele ,kébzeld ell ezt úgy mint egy kisértetet , (a külőmbség csupán az,hogy mig a halot ember kisértő szeleme itt ragadt ezen a létsikon valami szőrnyü lelki megrázkodtatás miat, eltévedt,lelki sokot kapot,megzavarodot ami egy tudatal rendelkező lénynél előfordulhat , de az emberi lélek amiről úgy általában beszélgetünk viszont nem ragadt ezen a létsikon és teljesen ép az az nem lelkileg sérült mit a kisértet.).Az ember a biologiai lény nem csupán biologiai hanem szellemi is, mivel egy ember akinek nincsen lelke az csupán egy húsdarab semi más .(Ott vannak a holt testek ,benük sincs már lélek persze ez csak példa.)Az ember nem képes létezni a lelke nélkül mivel az ember test és lélek egyesülése tehát nem külőnválasztható, hacsak ell nem pusztitod vagy megőlőd a testet.Az aura az emberi testből kisugárzó valami ,nevezük sugárzásnak vagy mit tudom én minek csak azért létezik mivel a szellem ( esetünkben léleknek nevezvén) és a test egyek, tehát a lélek nincs külőnszakadva a testől. Csak a halot ,elhulot lényeknek nincsen aurája.majd később folytatom az eszmefutatást de most menem kell sajna.Üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!