Keresés

Részletes keresés

ereinion calafalas Creative Commons License 2007-04-14 10:57:05 272
Az emberi lélek egy olyan szellem aminek tudata van ettől lélek és nem pusztán szellem .Tehát egy igen fejlet szellem ami gondolkodik,emlékezik, felfogja azt,hogy mi tőrténik vele ,kébzeld ell ezt úgy mint egy kisértetet , (a külőmbség csupán az,hogy mig a halot ember kisértő szeleme itt ragadt ezen a létsikon valami szőrnyü lelki megrázkodtatás miat, eltévedt,lelki sokot kapot,megzavarodot ami egy tudatal rendelkező lénynél előfordulhat , de az emberi lélek amiről úgy általában beszélgetünk viszont nem ragadt ezen a létsikon és teljesen ép az az nem lelkileg sérült mit a kisértet.).Az ember a biologiai lény nem csupán biologiai hanem szellemi is, mivel egy ember akinek nincsen lelke az csupán egy húsdarab semi más .(Ott vannak a holt testek ,benük sincs már lélek persze ez csak példa.)Az ember nem képes létezni a lelke nélkül mivel az ember test és lélek egyesülése tehát nem külőnválasztható, hacsak ell nem pusztitod vagy megőlőd a testet.Az aura az emberi testből kisugárzó valami ,nevezük sugárzásnak vagy mit tudom én minek csak azért létezik mivel a szellem ( esetünkben léleknek nevezvén) és a test egyek, tehát a lélek nincs külőnszakadva a testől. Csak a halot ,elhulot lényeknek nincsen aurája.majd később folytatom az eszmefutatást de most menem kell sajna.Üdv.
A hozzászólás:
sensimillia Creative Commons License 2007-04-13 22:26:48 271
Szia!
Köszi..:)
Na, fussunk neki mégegyszer, mert még nem értem...
A szellemnek van tudata? Vagy az embernek van szelleme+tudata?
Azért kérdeztem csak rá, mert azt írtad, az állatoknak azért nincs, mert nem olyan az agyuk. Ebből gondoltam, hogy a tudatot olyasminek mondod, ami függ az agytól...
Üdv:sensimillia
Előzmény:
ereinion calafalas Creative Commons License 2007-04-13 22:11:52 270
Szia!Jól értelmezed a dolgot bár én arra gondoltam ,hogy szellem aminek tudata van tehát nem feltétlenül biologiai értelemben vett agyi funkció az az gondolkodásra való képeség, hanem egyfajta spirituális tudat, sőt emlékezet.Szellemi sikon való gondolkodás,értelem,emlékezet.Hogy honnan veszem ezeket a gondolatokat?Egyszerü,vannak olyan emberek a főldőn akik primitiv,elmaradot kőrülmények kőzt élnek, nem jártak iskolába, sehonan nem kaphatak inspiráciot,tudást és mégis képesek olyan filozofiai kérdéseket megfogalmazni és rájuk válaszokat adni mint amijeneket a legkiemelkedő elmék ,mint pl :filozófia profeszorok és elméleti kútatók is csak hoszú és fáradságos tanulás és kutatás útán túdnak csak felteni és megválaszolni.De ez csak egy példa volt mert nem feltétlenül csak filozófiai dolgokról van szó, hanem mehanikáról ,fizikáról vagy vegyük egyszerüen a sakkot.Vannak fiatal zsenik kik nagymestereket vernek meg a sakkjátékban és még maguk sem értik,hogy honnan tudnak igy sakozni...vagy festeni ,vagy miért értenek enyire a matematikához és még sorolhatnánk.Vagy ott van a dezsa vü (bocsi mint biztosan észreveted pocsék a helyesirásom, ami nem jelenti azt,hogy nem vagyok müvelt csak ép trehány diák voltam egykoron...)érzés mikor ép útazol külfőldőn vagy csak egy másik városban ahol még nem jártál soha (ebben az életben) és mégis ismerősnek tünik ,és úgy érzed már jártál is itt ,de nem tudod ez hogyan lehet és miként .Vagy találkozól valakivel és megmernéd esküdni,hogy ismered valahonnan,vagy tőrténik valami esemény ami hihetetlenül ismerős hejzet pedig ehez még csak hasonkó sem tőrtént soha.No és az állmok?Sokmindent álmodok én is amit hihetetlenül valószerü ,emlékszerünek tünik de más időkben játszódik más ember vagy de mégsem,egyszer nő egyszer férfi,valamikor megőlnek, máskor te őlsz meg valakit Pl:egy parókát viselő férfi ki nemes és katona is megőlsz egy csatában,egy értelmetlen csatában ,testvérhábórúban,mikor ő is francia és te is az vagy,úgyanazon ország hadseregének uniformisában, mégis elenfélként áltok a csatamezőn ő a királyságért mig én ....már nem is tudom ,de ő erőskődik,hogy megől pedig én mondom néki,hogy ne harcoljunk hiszen egy a hazánk...én leszúrom egy tőrel mikor rámtámad a kardjával.Ezek az álmok akár a régi események szőrnyü mementói is lehetnek.Szóval én szerény véleményem szerint a gondolkodás,a tudat és az emlékezet nem feltétlen fügvénye az agyfunkcióknak ,hanem szellemi és biologiai őszhatások eredménye.A tudatunk egy renkivül bonyolult és rejtéjes valami ,ami ha meghalunk is tovább létezik a lelkünkel egyetemben:A szellem minek tudata van gondolkodik,emlékezik és sosem múlik ell.Remélem megtudtam válaszolni a kérdésedet.A reinkarnácio során a lélek viszi magával a tudását az új életbe át,csupán mivel szellemi lényből ismét biologiai lényé vált a biologiai és a szellemi őszhatások miat a tudás és az emlékezet nem kerül a felszinre hanem a tudat alatiban lapang mig egyes részletek a felszinre nem juthatnak.Pl:Az előző életünkről álmodunk vagy gyermekként hirtelen elenálhatatlanúl érdekelni kezd a festés,zongorázás,zeneszerzés,épület tervezés stb...Én legalábbis igy gondolom.Tiszteletel Rámiusz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!