|
|
 |
Törölt nick
2007-04-14 11:18:32
|
273
|
Hej, elolvastam az Indexen az összes hozzászólásodat, amit erről a wiccás dologról írtál, és rájöttem valamire, amit eddig nem tudtam:
Én már vagy tíz éve wicca vagyok!
Hogy mik vannak!
Csak ámulok és bámulok...
:-) |
|
 |
sensimillia
2007-04-13 22:26:48
|
271
|
Szia! Köszi..:) Na, fussunk neki mégegyszer, mert még nem értem... A szellemnek van tudata? Vagy az embernek van szelleme+tudata? Azért kérdeztem csak rá, mert azt írtad, az állatoknak azért nincs, mert nem olyan az agyuk. Ebből gondoltam, hogy a tudatot olyasminek mondod, ami függ az agytól... Üdv:sensimillia |
|
A hozzászólás:
 |
ereinion calafalas
2007-04-13 22:11:52
|
270
|
| Szia!Jól értelmezed a dolgot bár én arra gondoltam ,hogy szellem aminek tudata van tehát nem feltétlenül biologiai értelemben vett agyi funkció az az gondolkodásra való képeség, hanem egyfajta spirituális tudat, sőt emlékezet.Szellemi sikon való gondolkodás,értelem,emlékezet.Hogy honnan veszem ezeket a gondolatokat?Egyszerü,vannak olyan emberek a főldőn akik primitiv,elmaradot kőrülmények kőzt élnek, nem jártak iskolába, sehonan nem kaphatak inspiráciot,tudást és mégis képesek olyan filozofiai kérdéseket megfogalmazni és rájuk válaszokat adni mint amijeneket a legkiemelkedő elmék ,mint pl :filozófia profeszorok és elméleti kútatók is csak hoszú és fáradságos tanulás és kutatás útán túdnak csak felteni és megválaszolni.De ez csak egy példa volt mert nem feltétlenül csak filozófiai dolgokról van szó, hanem mehanikáról ,fizikáról vagy vegyük egyszerüen a sakkot.Vannak fiatal zsenik kik nagymestereket vernek meg a sakkjátékban és még maguk sem értik,hogy honnan tudnak igy sakozni...vagy festeni ,vagy miért értenek enyire a matematikához és még sorolhatnánk.Vagy ott van a dezsa vü (bocsi mint biztosan észreveted pocsék a helyesirásom, ami nem jelenti azt,hogy nem vagyok müvelt csak ép trehány diák voltam egykoron...)érzés mikor ép útazol külfőldőn vagy csak egy másik városban ahol még nem jártál soha (ebben az életben) és mégis ismerősnek tünik ,és úgy érzed már jártál is itt ,de nem tudod ez hogyan lehet és miként .Vagy találkozól valakivel és megmernéd esküdni,hogy ismered valahonnan,vagy tőrténik valami esemény ami hihetetlenül ismerős hejzet pedig ehez még csak hasonkó sem tőrtént soha.No és az állmok?Sokmindent álmodok én is amit hihetetlenül valószerü ,emlékszerünek tünik de más időkben játszódik más ember vagy de mégsem,egyszer nő egyszer férfi,valamikor megőlnek, máskor te őlsz meg valakit Pl:egy parókát viselő férfi ki nemes és katona is megőlsz egy csatában,egy értelmetlen csatában ,testvérhábórúban,mikor ő is francia és te is az vagy,úgyanazon ország hadseregének uniformisában, mégis elenfélként áltok a csatamezőn ő a királyságért mig én ....már nem is tudom ,de ő erőskődik,hogy megől pedig én mondom néki,hogy ne harcoljunk hiszen egy a hazánk...én leszúrom egy tőrel mikor rámtámad a kardjával.Ezek az álmok akár a régi események szőrnyü mementói is lehetnek.Szóval én szerény véleményem szerint a gondolkodás,a tudat és az emlékezet nem feltétlen fügvénye az agyfunkcióknak ,hanem szellemi és biologiai őszhatások eredménye.A tudatunk egy renkivül bonyolult és rejtéjes valami ,ami ha meghalunk is tovább létezik a lelkünkel egyetemben:A szellem minek tudata van gondolkodik,emlékezik és sosem múlik ell.Remélem megtudtam válaszolni a kérdésedet.A reinkarnácio során a lélek viszi magával a tudását az új életbe át,csupán mivel szellemi lényből ismét biologiai lényé vált a biologiai és a szellemi őszhatások miat a tudás és az emlékezet nem kerül a felszinre hanem a tudat alatiban lapang mig egyes részletek a felszinre nem juthatnak.Pl:Az előző életünkről álmodunk vagy gyermekként hirtelen elenálhatatlanúl érdekelni kezd a festés,zongorázás,zeneszerzés,épület tervezés stb...Én legalábbis igy gondolom.Tiszteletel Rámiusz. |
|
Előzmény:
 |
sensimillia
2007-04-13 14:57:05
|
269
|
Szia! Köszönöm!:) A szellem az univerzális, és a tudatunk különböztet meg tőle, és ezek együtt alkotják a lelket(szellem+tudat)? Vagy rosszul értelmezem? És mi az ami reinkarnálódik ezek közül? Mert, ha jól értem a tudat erősen az agy függvénye... Kedves vagy...:) Kérdezgetek, mert én meg kiváncsi... Minden jót!: sensimillia
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|