|
|
|
|
 |
sensimillia
2007-04-13 14:57:05
|
269
|
Szia! Köszönöm!:) A szellem az univerzális, és a tudatunk különböztet meg tőle, és ezek együtt alkotják a lelket(szellem+tudat)? Vagy rosszul értelmezem? És mi az ami reinkarnálódik ezek közül? Mert, ha jól értem a tudat erősen az agy függvénye... Kedves vagy...:) Kérdezgetek, mert én meg kiváncsi... Minden jót!: sensimillia
|
|
A hozzászólás:
 |
ereinion calafalas
2007-04-13 14:16:18
|
268
|
| Üdv!Én úgy hiszem,hogy lelke csak az embernek van,szelleme viszont mindennek és mindenkinek van, a szellem nem más számomra mint egy leirhatatlan ,megfogalmazhatatlan valami amit lehet akár léleknek is nevezni ,viszont nem társul hozá tudat .Én azt nevezem igazán léleknek :Szellem aminek tudata van. Tehát ez lenne a lélek ( legalábis szerintem.).Az ember (tudtommal )az egyetlen olyan élőlény ami igen fejlet őntudatal rendelkezik, képes felfogni olyan dolgokat amit az állatok az agyúk másfajta felépitése miat képtelenek lenének felfogni,megérteni.Természetesen az állatoknak is van tudatuk egy bizonyos fokig ,de nem olyan fejlet mint az emberé.Remélem érted ,hogy mit akartam elmondani.Kőszőnőm szépen a kérdéseid ,amik egy rendkivül értelmes és nyitot,toleráns embere valanak.Remélem ,hogy a kiváncsiságod a továbiakban is megmarad ,mivel igen sok őrőmet okoz nekem ha egy ilyen értelmes ember kérdéseire válaszolhatok.Tiszteletel Rámiusz. |
|
Előzmény:
 |
sensimillia
2007-04-11 23:20:28
|
267
|
Szia! Köszi... Tehát akkor: lélek, szellem, tudat van. Ezeket tudnád definiálni? Csak nagyjából, hogy mit értesz rajtuk. Köszi! Üdv: sensimillia |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|