|
|
|
|
 |
ereinion calafalas
2007-04-13 14:16:18
|
268
|
| Üdv!Én úgy hiszem,hogy lelke csak az embernek van,szelleme viszont mindennek és mindenkinek van, a szellem nem más számomra mint egy leirhatatlan ,megfogalmazhatatlan valami amit lehet akár léleknek is nevezni ,viszont nem társul hozá tudat .Én azt nevezem igazán léleknek :Szellem aminek tudata van. Tehát ez lenne a lélek ( legalábis szerintem.).Az ember (tudtommal )az egyetlen olyan élőlény ami igen fejlet őntudatal rendelkezik, képes felfogni olyan dolgokat amit az állatok az agyúk másfajta felépitése miat képtelenek lenének felfogni,megérteni.Természetesen az állatoknak is van tudatuk egy bizonyos fokig ,de nem olyan fejlet mint az emberé.Remélem érted ,hogy mit akartam elmondani.Kőszőnőm szépen a kérdéseid ,amik egy rendkivül értelmes és nyitot,toleráns embere valanak.Remélem ,hogy a kiváncsiságod a továbiakban is megmarad ,mivel igen sok őrőmet okoz nekem ha egy ilyen értelmes ember kérdéseire válaszolhatok.Tiszteletel Rámiusz. |
|
A hozzászólás:
 |
sensimillia
2007-04-11 23:20:28
|
267
|
Szia! Köszi... Tehát akkor: lélek, szellem, tudat van. Ezeket tudnád definiálni? Csak nagyjából, hogy mit értesz rajtuk. Köszi! Üdv: sensimillia |
|
Előzmény:
 |
ereinion calafalas
2007-04-11 18:09:41
|
264
|
| Szia!Igen van az embernek úgy mint minden másnak lelke, szelleme.Én úgy hiszem mindenek van saját szelleme de tudata csak az embernek van, vagy talán az állatoknak is bizonyos szinten.A vallásom úgy tartja,hogy az ember halála útán át kerül a másvilágba ami olyan mint a keresztények menyországa ,ott időzik egy ideig majdan újászületik...reinkarnálodik.Nálunk nem létezik pokol, mi a karmikus igaságszolgáltatásban hiszünk egy bizonyos szinten.Úgy hiszük teteink kihatnak az életünkre és ha egy wicca ártalmas mágiát üz azt háromszorosan kapja azt visza.Tehát háromszorosan bunhődünk vétkeinkért főleg ha az szándékos.A gonosz emberek is megbünhődnek igy vagy úgy a teteikért előbb vagy útobb de megbünhődnek.Igaz a wiccaknál csak egy tőrvény van :tégy amit akarsz mig nem ártasz velle senkinek.Tehát Pl: a paráznaság nem bün mig nem ártasz kőzben senkinek (szeméj szerint a vallásom a szabadság vallásának is tartom (persze mig nem ártunk senkinek mindent szabad.)Nálunk nincs cőlibrátus , a szabad szerelem is elfogadot és a homoszexualitás is ,toleránsak vagyunk .A kérdésedre válaszolva mi mindanyian ,sőt az egész univerzum részei és részesei vagyunk az isteneknek.Mindanyian részei vagyunk az iteneknek és ők is részeink minekünk, mivel ők maguk a mindenség.A keresztény felfogás is hasonló hiszen isten ott van mindenüt tehát benünk is ott van.remélem megérted amit elakartam ezel mondani.Kérdez csak bátran bármiről ami még az eszedbe jút.Az emberi lélek választhat,hogy mikor akar újászületni és ,hogy medig időzik a másvilágon a léleknek is fejlődnie kell, és minél nagyobb fejletséget ér ell anál kisebb tudást kell gyüjtenie az életben ezzel magyarázák egyesek a csecsemőhalált vagy mikor valaki túl korán megy ell kőzülünk.Azt mondják az ő lelkük már nagyon őreg és fejlet, sok tudásal születet újjá és már csak az a kevés tapasztalat kellet neki amit rővidke élete alat őszeszedet és ezért távozik oly korán ell az életből...én nem tudom ,hogy ez igaz e ,de igy lene értelme az egésznek.Remélem kielégitő válaszokat tudram adni (igy tőmőritve) a kérdéseide kérdez bátran amiről akarsz és én megprobálok válaszolni.Tiszteletel Rámiusz(Gardneriánus wicca) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|