Keresés

Részletes keresés

ereinion calafalas Creative Commons License 2007-04-11 20:47:16 266
Amit a kőnyvben leirva találsz az nem feltétlenül fog egyezni azal amit én leirtam.Mivel a wicca vallásnak is tőbb ágazata van ezért nem feltétlen úgyanazt valjuk mindenről ,vannak az ágazatok és a covenek kőzőt is külőmbségek mint felfogásban ,mint vallási gyakorlatban.Rengeteg ágazat létezik, igaz mind wiccak vagyunk.Pl:Alexandriánus Wicca,Gardneriánus Wicca,Kelta Wicca,Szász Wicca,Pecti-Wita(ez egy skót ágazat nagyon kevesen vannak.)Nova Wicca,Maidenhill wicca,Georgiai wicca,Frost wicca,Dianikus wicca,Debora Boszorkányok...és igy tovább.De ez a sokaság nem azt jelenti,hogy széthuzás van kőzőtünk csupán azt,hogy szeretjük a változatoságot és mindenki úgy szolgálja az istenpárost ahogy az neki tetszik(persze az alapok mindenhol úgyan azok mivel ezek az ágazatok mind a Gardneriánus wicca-ból fejlődtek ki.A wicca vallásuak megértik egymást és nincs kőztünk széthúzás sem vetélkedés hisz minyályan wiccak vagyunk.
A hozzászólás:
nazuna Creative Commons License 2007-04-11 19:24:28 265
No, hazamegyek, és előkapom a wicca könyvet amit a lányomnak vettem jópár éve.
Előzmény:
ereinion calafalas Creative Commons License 2007-04-11 18:09:41 264
Szia!Igen van az embernek úgy mint minden másnak lelke, szelleme.Én úgy hiszem mindenek van saját szelleme de tudata csak az embernek van, vagy talán az állatoknak is bizonyos szinten.A vallásom úgy tartja,hogy az ember halála útán át kerül a másvilágba ami olyan mint a keresztények menyországa ,ott időzik egy ideig majdan újászületik...reinkarnálodik.Nálunk nem létezik pokol, mi a karmikus igaságszolgáltatásban hiszünk egy bizonyos szinten.Úgy hiszük teteink kihatnak az életünkre és ha egy wicca ártalmas mágiát üz azt háromszorosan kapja azt visza.Tehát háromszorosan bunhődünk vétkeinkért főleg ha az szándékos.A gonosz emberek is megbünhődnek igy vagy úgy a teteikért előbb vagy útobb de megbünhődnek.Igaz a wiccaknál csak egy tőrvény van :tégy amit akarsz mig nem ártasz velle senkinek.Tehát Pl: a paráznaság nem bün mig nem ártasz kőzben senkinek (szeméj szerint a vallásom a szabadság vallásának is tartom (persze mig nem ártunk senkinek mindent szabad.)Nálunk nincs cőlibrátus , a szabad szerelem is elfogadot és a homoszexualitás is ,toleránsak vagyunk .A kérdésedre válaszolva mi mindanyian ,sőt az egész univerzum részei és részesei vagyunk az isteneknek.Mindanyian részei vagyunk az iteneknek és ők is részeink minekünk, mivel ők maguk a mindenség.A keresztény felfogás is hasonló hiszen isten ott van mindenüt tehát benünk is ott van.remélem megérted amit elakartam ezel mondani.Kérdez csak bátran bármiről ami még az eszedbe jút.Az emberi lélek választhat,hogy mikor akar újászületni és ,hogy medig időzik a másvilágon a léleknek is fejlődnie kell, és minél nagyobb fejletséget ér ell anál kisebb tudást kell gyüjtenie az életben ezzel magyarázák egyesek a csecsemőhalált vagy mikor valaki túl korán megy ell kőzülünk.Azt mondják az ő lelkük már nagyon őreg és fejlet, sok tudásal születet újjá és már csak az a kevés tapasztalat kellet neki amit rővidke élete alat őszeszedet és ezért távozik oly korán ell az életből...én nem tudom ,hogy ez igaz e ,de igy lene értelme az egésznek.Remélem kielégitő válaszokat tudram adni (igy tőmőritve) a kérdéseide kérdez bátran amiről akarsz és én megprobálok válaszolni.Tiszteletel Rámiusz(Gardneriánus wicca)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!