|
|
 |
ereinion calafalas
2007-04-11 18:09:41
|
264
|
| Szia!Igen van az embernek úgy mint minden másnak lelke, szelleme.Én úgy hiszem mindenek van saját szelleme de tudata csak az embernek van, vagy talán az állatoknak is bizonyos szinten.A vallásom úgy tartja,hogy az ember halála útán át kerül a másvilágba ami olyan mint a keresztények menyországa ,ott időzik egy ideig majdan újászületik...reinkarnálodik.Nálunk nem létezik pokol, mi a karmikus igaságszolgáltatásban hiszünk egy bizonyos szinten.Úgy hiszük teteink kihatnak az életünkre és ha egy wicca ártalmas mágiát üz azt háromszorosan kapja azt visza.Tehát háromszorosan bunhődünk vétkeinkért főleg ha az szándékos.A gonosz emberek is megbünhődnek igy vagy úgy a teteikért előbb vagy útobb de megbünhődnek.Igaz a wiccaknál csak egy tőrvény van :tégy amit akarsz mig nem ártasz velle senkinek.Tehát Pl: a paráznaság nem bün mig nem ártasz kőzben senkinek (szeméj szerint a vallásom a szabadság vallásának is tartom (persze mig nem ártunk senkinek mindent szabad.)Nálunk nincs cőlibrátus , a szabad szerelem is elfogadot és a homoszexualitás is ,toleránsak vagyunk .A kérdésedre válaszolva mi mindanyian ,sőt az egész univerzum részei és részesei vagyunk az isteneknek.Mindanyian részei vagyunk az iteneknek és ők is részeink minekünk, mivel ők maguk a mindenség.A keresztény felfogás is hasonló hiszen isten ott van mindenüt tehát benünk is ott van.remélem megérted amit elakartam ezel mondani.Kérdez csak bátran bármiről ami még az eszedbe jút.Az emberi lélek választhat,hogy mikor akar újászületni és ,hogy medig időzik a másvilágon a léleknek is fejlődnie kell, és minél nagyobb fejletséget ér ell anál kisebb tudást kell gyüjtenie az életben ezzel magyarázák egyesek a csecsemőhalált vagy mikor valaki túl korán megy ell kőzülünk.Azt mondják az ő lelkük már nagyon őreg és fejlet, sok tudásal születet újjá és már csak az a kevés tapasztalat kellet neki amit rővidke élete alat őszeszedet és ezért távozik oly korán ell az életből...én nem tudom ,hogy ez igaz e ,de igy lene értelme az egésznek.Remélem kielégitő válaszokat tudram adni (igy tőmőritve) a kérdéseide kérdez bátran amiről akarsz és én megprobálok válaszolni.Tiszteletel Rámiusz(Gardneriánus wicca) |
|
A hozzászólás:
 |
sensimillia
2007-04-11 10:18:56
|
263
|
Szia! Köszönöm a válaszodat!:) Elolvastam a többi írásodat is, amit másik topikokba írtál... Amennyit eddig megtudtam róla, úgy gondolom, szép vallásod van. Úgyhogy még kérdezgetek, ha nem bánod... Mi van az emberrel? Úgy értem, van-e lélek, v. szellem, tudat? V. melyik van? Halál után, pokol-menyország? esetleg reinkarnáció? Mi a végcél? Egyesülni/feloldódni az istenpárosban, v. végig megtartjátok az elválasztást, és a személyiségeteket? köszi! és szép Napot Neked! :) sensimillia
|
|
Előzmény:
 |
ereinion calafalas
2007-04-10 22:16:28
|
262
|
| Mi wiccak az ősi isteneket imádjukj, legalábbis igy lehet ezt legjobban elmagyarázni.Arról van szó mi úgy hiszük,hogy a mindenható isten nem csak férfi hanem nő is ,tehát két alakban létezik, az egyik alak a férfiúi energiákat testesiti meg ő az isten a másik a női energia megtesülése. Mint jing és jang. Érted?Az isten a férfi az istennő a nő, kiknek szerelméből teremtődőt a villág.Ők egyek és egyenlőek ,egyik sem úralkodik a másik felet, mindketen úralkodnak a mindenség felet ,mivel mindenhatóak és tőkéletesek ,ők maguk a villág mindenség , ott vannak mindenüt.Ők a mi istenpárosunk ,őket imádjuk egyenlően,mindketőt úgyan úgy.Az itennő maga az anyatermészet az ős anya.Az ő jelképe a hold az istené a nap,Ők Ozirisz és Izisz ,Cernunnos és Arada más néven Arawhon (ők a kelták istenei mig Ozirisz az egyiptomiaké )de mi úgy hiszük akár Zeusz és Héra vagy Héliosz és Artemisz másnéven Diana a nevük ,úgyanazokat az isteneket takarják e nevek.Számtalan néven imádják az istenpárost tehát a női és férfi energiák megtestesitőit :Jehova és Szüz Mária csupán nevek a sok kőzül miken hivják őket és imádkoznak hozájuk.Szerető és megbocsájtó istenek ők és nem boszúáló vagy vérengző istenek.Az istennő a hold istennő,a szerelem,a tenger istenő,a főldanya, a menyek kirájnője...Három alakja is ismeretes ő a szüz ,az anya és a banya.Ő a mágia istenője is és a vadászaté.Hallotál már a vadászó Dianáról úgye hát ő az,ő a mi szertő isten anyánk ,a termékenység maga.Az isten a Napisten,a Hadak Úra,az alvilág istene is,a gabona isten a vadászat és a müvészetek istene is és még számtalan dolognak az istene a külőmbőző kulturkőrőkben.Remélem eleget irtam róluk most igy egyszere tudom ez nem sok és nem adtam kimeritő választ mindenre amit kérdrztél de most estére elfáradtam,majd még irok arról ami érdekel a wicca vallásról csak kérdez bátran.Tiszteletel Rámiusz (Gardneriánus Wicca.)( Ami egy ágazata a wicca vallásnak ez olyan mint a keresztény egyházaknál a Római katolikus egyház úgyanis ebből az ágazatból fejlődtek ki a tőbbi ágazatok.Pl:Alexandriánus Wicca,Kelta Wicca....stb, stb.Most ez hoszú ezért most nem is kezdek bele.) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|