|
|
 |
sensimillia
2007-04-11 10:18:56
|
263
|
Szia! Köszönöm a válaszodat!:) Elolvastam a többi írásodat is, amit másik topikokba írtál... Amennyit eddig megtudtam róla, úgy gondolom, szép vallásod van. Úgyhogy még kérdezgetek, ha nem bánod... Mi van az emberrel? Úgy értem, van-e lélek, v. szellem, tudat? V. melyik van? Halál után, pokol-menyország? esetleg reinkarnáció? Mi a végcél? Egyesülni/feloldódni az istenpárosban, v. végig megtartjátok az elválasztást, és a személyiségeteket? köszi! és szép Napot Neked! :) sensimillia
|
|
A hozzászólás:
 |
ereinion calafalas
2007-04-10 22:16:28
|
262
|
| Mi wiccak az ősi isteneket imádjukj, legalábbis igy lehet ezt legjobban elmagyarázni.Arról van szó mi úgy hiszük,hogy a mindenható isten nem csak férfi hanem nő is ,tehát két alakban létezik, az egyik alak a férfiúi energiákat testesiti meg ő az isten a másik a női energia megtesülése. Mint jing és jang. Érted?Az isten a férfi az istennő a nő, kiknek szerelméből teremtődőt a villág.Ők egyek és egyenlőek ,egyik sem úralkodik a másik felet, mindketen úralkodnak a mindenség felet ,mivel mindenhatóak és tőkéletesek ,ők maguk a villág mindenség , ott vannak mindenüt.Ők a mi istenpárosunk ,őket imádjuk egyenlően,mindketőt úgyan úgy.Az itennő maga az anyatermészet az ős anya.Az ő jelképe a hold az istené a nap,Ők Ozirisz és Izisz ,Cernunnos és Arada más néven Arawhon (ők a kelták istenei mig Ozirisz az egyiptomiaké )de mi úgy hiszük akár Zeusz és Héra vagy Héliosz és Artemisz másnéven Diana a nevük ,úgyanazokat az isteneket takarják e nevek.Számtalan néven imádják az istenpárost tehát a női és férfi energiák megtestesitőit :Jehova és Szüz Mária csupán nevek a sok kőzül miken hivják őket és imádkoznak hozájuk.Szerető és megbocsájtó istenek ők és nem boszúáló vagy vérengző istenek.Az istennő a hold istennő,a szerelem,a tenger istenő,a főldanya, a menyek kirájnője...Három alakja is ismeretes ő a szüz ,az anya és a banya.Ő a mágia istenője is és a vadászaté.Hallotál már a vadászó Dianáról úgye hát ő az,ő a mi szertő isten anyánk ,a termékenység maga.Az isten a Napisten,a Hadak Úra,az alvilág istene is,a gabona isten a vadászat és a müvészetek istene is és még számtalan dolognak az istene a külőmbőző kulturkőrőkben.Remélem eleget irtam róluk most igy egyszere tudom ez nem sok és nem adtam kimeritő választ mindenre amit kérdrztél de most estére elfáradtam,majd még irok arról ami érdekel a wicca vallásról csak kérdez bátran.Tiszteletel Rámiusz (Gardneriánus Wicca.)( Ami egy ágazata a wicca vallásnak ez olyan mint a keresztény egyházaknál a Római katolikus egyház úgyanis ebből az ágazatból fejlődtek ki a tőbbi ágazatok.Pl:Alexandriánus Wicca,Kelta Wicca....stb, stb.Most ez hoszú ezért most nem is kezdek bele.) |
|
Előzmény:
 |
sensimillia
2007-04-10 20:29:30
|
261
|
Szia! Inkább ide válaszolok, hogy ne gyanusítgassanak offolással.:) Köszönöm, hogy leírtad. Kérdezgetnék még, persze csak, ha nem bánod. Írnál pl. az Isteneitekről? Milyen Istenek Ők? Milyen tulajdonságokkal? Van-e mindenható Isten a vallásotokban? Köszi! sensimillia |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|