Keresés

Részletes keresés

zsuzsa Creative Commons License 2007-04-09 22:00:16 1659
A napokban láttam egy kutyát, tényleg szép volt, de a gazdája annakidején spórolni akart és TK nélkül vette. Most futott pár kört, hogy lehetne-e utólag valami papirt szerezni a kutyának. Állitólag genetikai vizsgálattal ( szülök + a kutya ) lehet kérni a MEOE-től szamazási lapot. Aztán nem lett az egészből semmi, mert talált tenyésztőt aki jó pénzért befedeztette ...

nem tudom hány tk nélküli generációig lehet egy kutyát fajtatisztának nevezni. Lassan csak bolognese-havanese-máltai-törpeuszkárszerü kis csoffadt , könnyfolyós kutyikat lehet csak látni, akikről a gazdájuk áhtitatosan mondja, hogy ő egy fajtatiszta eb.

talán basseteknél kicist könnyebb. Sose mondanám egy beagle-re, hogy basset. Látszik, hogy nem az. Kis fehér társasági kutya rövid szörrel jószerivel bármi lehet.
A hozzászólás:
Fülöpmami Creative Commons License 2007-04-09 19:35:51 1658
hat en csak annyit irnek hogy: kanjaim kizarolag tkv-es tenyeszszemlezett szukakat fedeznek, nem szaporito vagyok.

sajnos talalni fog olyat aki befedezi az eppen tuzelo kis kutyikajat:(
Előzmény:
zsuzsa Creative Commons License 2007-04-09 19:22:44 1657

Ma kaptam egy sms-t, biztos a honlapunkon találták : " elnézést a zavarásért, van egy 2 éves havanese kutyám fehér szinü. Szeretném pároztatni egy kizárólag hasonlóan kistermetü kannal . Tudnak ebben segiteni ? Most tüzel. Törzskönyv nélkül. Dénes "

 

Irjam neki, hogy gratulálok kedves Dénes, üdvözöljük  önt a törzskönyv nélküli szaporitok népes táborában, akik ezerszámra gyártják a  kis havanese jellegü korcsokat , törzskönyv hiján akár az apjával is pároztatva, követhetetlen szép beltenyészetet látrehozva. Inkább nem irom, a kutyát sajnálom, ha törzskönyvre nem tellett , akkor képzelem mennyit költ majd a kicsik oltására, etetésére...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!