|
|
 |
Panzermeyer
2007-04-05 23:41:59
|
66
|
| lehet... de inkább elkerülöm a félreértéseket |
|
A hozzászólás:
 |
macmelon
2007-04-05 23:36:05
|
65
|
| Szerintem ez még simán "szakma". |
|
Előzmény:
 |
Panzermeyer
2007-04-05 23:33:53
|
64
|
üdv Ati, épp azon gondolkodtam h irok neked a neonok megvannak, épp teabarna vízben úszkálnak, tetszik hogy aktívak, nem csak vegetálnak, ha kajázás van, rajban úsznak rá a javakra :) a meggyhasúakat elkúrtam 2x is, egyszer már jöttek elő a kicsikkel, 25öt számoltam, 5 nap alatt elfogyott mind, napi 5, sztem a coryk falták be őket mert egyik éjjel elemlámpával ránéztem, a virágcserépben volt az anyu meg a kicsik, kivül az apuka, a cserépben meg ott ólálkodott egy corydorasz, hát ideges lettem... utána egy hosszú hétvégén nem voltam itthon és mire hazaértem eltűnt mind 2. eresztés 5 héttel később, 30 literbe elkülönítve a pár, némi aljzat, kókuszhéj, virágcserép, jávai moha, szivacsszűrő, le is ikráztak szépen, egy 12 wattos asztali halogén lámpával ment a fény, ikrázás után 2 nappal vettem nagy fénycsövet a nagy akváriumra, ami eddig rajta volt 8 wattos kiscső, azt meg átraktam a sügérek felé, a halacskák behülyültek és úgy cikáztak abban a kis vízben hogy alig láttam őket... kicsit besokkoltak, pedig nem is volt akkora eltérés a 2 lámpa közt amúgy előtte már furcsák voltak mert a hím nem volt sötét, fakó fehér volt, egyedül a nőstény viselkedett úgy mint aki gondozza az ikrákat, viszont az ívást végignéztem úgyhogy ez megerősítette a tényt... másnap felforgattam az akváriumot, 1 kishalat se találtam, a sügérek is teljesen érdektelenek voltak, csak vegetáltak, na akkor kibasztam őket a vízből vissza a közösbe, kitakarítottam a 30 litert, kiszedtem mindent, aljzatot növényt kókuszt, lekapcsoltam a szűrőt, maradt benne kb 10 liter víz eltelt másfél hét, ránézek az akváriumra hogy ki kéne már önteni a vizet mielőtt beposhad az egész, hát mit látok? 2 kis piros farkú fél centis halat, hogy honnan kerültek oda nemtudom, most berendeztem egy kis 5 literes akváriumot nekik, gömbmoha, 25 fok szivacsszűrő aztán ebben vannak, már 1 centisek, még nemtudom mik lehetnek
nyár végén beindul a neontenyészet :) nyáron nem fogok tudni 21-22 fokos vizet csinálni, meg biztosra akarok menni hogy ivarérettek a halak, úgyhogy ha beköszönt az ősz, kezdem a vizeket beállítani ami nem lesz egyszerű :)))
ennyi a helyzet
kérdésem is van feléd, másik topikba beraktad a képet a 2500-3000 darab 6 hetes neonról, na most ennyi halhoz sztem legalább 15-20 párt kellett max 1-2 nap különbséggel ívatnod, ugye tudjuk hogy 10 naponta ikráztatni kell a nőstényeket, addig hol tartod őket? van külön vizük amiben a nőstények vannak 10 napig és megvan jelölve hogy mikor ikráztak és mikor telik le a 10 nap? vagy hogy megy ez ? :) ja meg akartam még annyit kérni hogy azt az általad feltalált belső dupla szivacsos szűrő működési elvét magyarázd már el, érdekel
köszi |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|