|
|
|
|
 |
partics
2007-03-29 19:12:42
|
621
|
Ezt a citrom dolgot nem ismerem. Mi azt találtuk ki, hogy egy kúpcserepet kis Ytong tégla-darabokra fektettünk (az egyik végén lezárva), és az alá került a sünök tálkája. Vagy a képen látható dobozba. Így talán kevésbé lopják ki a macskák. De szerintem 100%-os megoldás nincs, valamennyit mindig elvisznek a macsekok. Esetleg a menü is befolyásolhatja a dolgot, tészta, tojás, sütemény talán kevésbé kell a macskáknak. Ki tudja. A nagyobb darabokat felaprítom, nehogy egyszerre el tudja vinni valami az egészet. Az időzítés is fontos lehet, én közvetlenül sötétedés előtt teszem ki, és kisvártatva jönnek is a sünik. Ilyenkor még látni is lehet őket. Amikor már odaszoktak, akkor nem kell a macskákkal törődni.
  |
|
A hozzászólás:
 |
Eniko31
2007-03-29 15:28:47
|
620
|
| Az a baj, hogy tele vagyunk szomszéd macskákkal azok meg pofátlanul felfalják :-( Tegyek mellé citromot? Állitólag a macskák utálják a savanyú szagot :-) |
|
Előzmény:
 |
partics
2007-03-29 12:32:19
|
618
|
| Tegyetek ki rendszeresen kaját egy félreesőbb helyre, és talán odaszoknak. A legnagyobb csendben kell megfigyelni őket, mert a hallásuk jó. Alkonyatkor megjelenik ő, vagy valamelyik kollégája, és nagy csámcsogás közepette befalja a vacsorát. Ha egyszerre többen is jönnek, akkor izgalmas jelenetek zajlanak le, nem osztoznak meg testvériesen :) Vigyázni kell, mert képesek halálra enni magukat, néha nem tudnak ellenállni a kísértésnek. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|