|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
bmalag
2007-03-22 09:00:35
|
36
|
ezt az őszi még fűtés nélküli időszakra írod vagy mondjuk a tegnapi napra?
nehéz sztem összehasonlítani házakat, mert ugye nem csak a falakon múlik a dolog.
az biztos, hogy mi ksz-ben 3-4 ablak nyitásával 1-2 perces házöblítéseket végzünk. ilyen rövid idő alatt nem nagyon hül ki a lakás viszont a levegő felfrissül. 10 percig biztos nem szellőztetünk.
cimborámat megkérdeztem, aki 44-est épít, hogy mi volt a tervező legfőbb érve emelett, azonkívül, hogy "ez a tuti." Azt mondta a szakember, hogy ide biztos nem kell klíma nyáron. azért gondolom ez függ majd az árnyékolástól meg egyebektől...
|
|
Előzmény:
 |
viktor a takarító
2007-03-21 18:47:56
|
34
|
esetünkben: nappaliban délutáni napsütés hatására felmegy hőfok 23-25-re 22,5-ről. este szellőztetés, 10 perc, és a kinti 6-8C hatására 21C a hőmérséklet. Ablak becsuk, fűtés nem indul be (nem ott van a termosztát....), max 20 perc múlva 22,5 C a belső hőmérséklet (amikor a termosztát 21,5-re van állítva, nappaliban 22,5C a normál esti/nem napsütéses hőfok....).
Ez a falakban eltárolt hőnek köszönhető, nem a fűtésnek. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|