Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
bmalag Creative Commons License 2007-03-22 09:00:35 36

ezt az őszi még fűtés nélküli időszakra írod vagy mondjuk a tegnapi napra?

 

nehéz sztem összehasonlítani házakat, mert ugye nem csak a falakon múlik a dolog.

az biztos, hogy mi ksz-ben 3-4 ablak nyitásával 1-2 perces házöblítéseket végzünk.  ilyen rövid idő alatt nem nagyon hül ki a lakás viszont a levegő felfrissül. 10 percig biztos nem szellőztetünk.

 

cimborámat megkérdeztem, aki 44-est épít, hogy mi volt a tervező legfőbb érve emelett, azonkívül, hogy "ez a tuti." Azt mondta a szakember, hogy ide biztos nem kell klíma nyáron. azért gondolom ez függ majd az árnyékolástól meg egyebektől...

 

Előzmény:
viktor a takarító Creative Commons License 2007-03-21 18:47:56 34

esetünkben: nappaliban délutáni napsütés hatására felmegy hőfok 23-25-re 22,5-ről. este szellőztetés, 10 perc, és a kinti 6-8C hatására 21C a hőmérséklet. Ablak becsuk, fűtés nem indul be (nem ott van a termosztát....), max 20 perc múlva 22,5 C  a belső hőmérséklet (amikor a termosztát 21,5-re van állítva, nappaliban 22,5C a normál esti/nem napsütéses hőfok....).

Ez a falakban eltárolt hőnek köszönhető, nem a fűtésnek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!