|
|
|
|
 |
pilbi
2007-03-21 15:18:53
|
25
|
Szvsz a nagy hőtároló tömegnek fő szerepe a szabályozatlan fűtésrendszereknél van: ha csak napi egyszer fűtesz be, akkor megakadályozza, hogy felmenjen a hőmérséklet nagyon magasra, néhány órával később meg nagyon alacsonyra, így a lakásban a hőmérsékletingadozást elviselhető szintre csökkenti!
Ellenben a mai elterjedt termosztátok leggyöngébje is foknyi pontossággal kapcsol, tehát szükségtelen a fal mint hőmérsékletszabályozó! |
|
A hozzászólás:
 |
puntooo
2007-03-21 14:39:31
|
24
|
Nem biztos, hogy szükséges volt ezt a topicot beindítani, mert a Hőszigetelés topicon igen rég óta folyik a vita, de talán annyiban mégis hasznos, hogy itt tisztán megjelenik az elvi kérdés, ott meg inkább a részletekről van szó..
Tehát az én házam 45-ös Mátratherm lesz, külön szigetelés nélkül. A döntést én hoztam, a teljesen eltérő szakvélemények között, de még most sem tudom, jól döntöttem-e, elvileg sem, a gyakorlatban meg majd pláne elválik....
1-2 megjegyzés: Egyátalán nem vagyok biztos abban, hogy olyan jó-e a nagy hőtároló-képesség! Annyit ugyebár nem tud tárolni, hogy egy fél évet kitartson (ez lenne az igazi) télen nincs jelentősége, a nyár pedig: akkor jó, ha nagy a napi hőingás, és estére már hűvös a levegő. Viszont kánikulában, ha még este is meleg van, a falak sugározzák a meleget, és az éjszakát is borzalmassá teszik! Ha pedig hirtelen hőmérséklet-változás van, akkor kifejezetten egészségtelen, ha a kinti melegből leizzadva belépsz a hűvös házba, vagy fordítva!
Eddig a legkomolyabb érvnek tartom a vastag Nikecell mellett, hogy a párakicsapódás (ami kifelé lehülő falazat mellett valahol jelentkezik-nyilván a levegő páratartalmának függvényében is) hol következik be! Elvileg a Nikecellnek ez különösebben nem árt, a ...gyapotoknak viszont nem tesz jót, hőszigetelés nélkül pedig a falban következik be, ami így szükségszerűen nedvesedni fog!
puntooo |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|