érdemes lenne utánanézned egy kicsit jobban, mert ez csak egy alátámasztás nélküli kinyilatkoztatás, amilyet a pápa szokott megtenni hitbéli kérdésekben. Ez viszont nem hit kérdése....
saját tapasztalat: 375-ös ytong, fa nyílászárók, födémen párazáró fólia + 20 cm gyapot, semmi hőszigetelés a falon, de még csak homlokzati vakolat sincs mindenhol, párafékező színezés pedig egyáltalán nincs még fenn.
és a házban áll a levegő, és lecsapódik a pára, és néhol penészedik a fal (ahova a szellőztetéskor nem jut levegő). megoldásként mostanában többet szellőztetünk, ami a melegebb hónapokban egyre nagyobb mértéket fog ölteni, de hosszútávon a légtechnika jelent megoldás. Ez nem klíma, ugyanis nem a meleg ellen védekezünk nyáron, hanem szellőztetés.
Szóval ha erre a falra felrakunk kőgyapotot, attól sem lesz jobb, és attól sem lesz elhagyható a légtechnika. Ez alapvetően abból a tényből következik, hogy a tuti légzárással - és nem a hőszigeteléssel!!! - megszűntek a ház természetes szellőzési lehetőségei. A falon pedig nem távozik elegendő pára, friss levegő pedig egyálétalán nem jön át rajta, mi több, az elhasznált, szén-monoxiddal dús terhelt levegő pedig cseszik kimenni. Persze lehet PTH-ból építkezni, ami mondjuk - hasra ütök - 20%-kal több párát enged át. Ez viszont csak egy pofon a szarnak, mert a légcsere akkor sem lesz megoldott. Miért? mert ma egy 10m2-es, 30 légm3-es helyiségben (gyerekszoba, ahol 1 gyerek és 1 mesemondó felnőtt alszik, tehát kb. 1,5 a lakók száma) reggelre annyira elhasználódik a levegő, hogy megfájdul a fejem, pedig 150*180-as ablak van fenn, és a két ajtón sincs tömítés (gardrób felé, előszoba felé).
Szerénynek nem mondható véleményem szerint a szabályozott légcsere tervezés, szerelés, kereskedelem lesz az építőipar egyik leggyorsabban növekvő szelete az elkövetkezőp 3-5 évben. Többszörösére fog nőni pár éven belül, és a piacon elfoglalja a maga helyét a magánházak légcseréje is.
Szóval kicsit gondolkozz, és legalább nézz utána, ha máshol nem is, legalább az itteni topikokban, uigyanis ennek a témának kb. 1500 hozzászólásnyi múltja van 6-8 topikban. |