|
|
|
|
 |
macmelon
2007-03-19 10:43:29
|
7
|
Ha jól tudom, akkor a gyémántneon és az aranyneon, nem külön fajok, hanem a neonhal (P. innesi) színváltozatai.
"én ha egész napomat a boltban b*sznám, sztem már csak kiváncsiságból is megtanulnám...."
Pontosan! |
|
A hozzászólás:
 |
KoPw
2007-03-19 10:39:48
|
6
|
Azért ha egy boltba bemész, és megkérdezed, mi is ennek a latin neve, hogy utánajárhass,megmondják...de velem már előfordult, hogy kérdeztem, mi ennek a latin neve,hogy neten megnézhessem, erre a srác mondja,hogy most nem tudja megmondani, mert nincs itt a sügeres könyve...kösz...én ha egész napomat a boltban b*sznám, sztem már csak kiváncsiságból is megtanulnám....
MÁS:
Van gyémántneon is, láttam egy boltban...teljesen ezüst volt |
|
Előzmény:
 |
macmelon
2007-03-19 10:32:45
|
3
|
Egyfeleöl teljesen egyetértek: pontosan a tudománnyos név azonosít egy fajt. (Ezért is adtam meg a kis táblázatban.)
Másrészt a boltban nyilván általában nem azt fogják kiírni. (Ezt tkp. érthető is, mert van, akit még el is riasztana.) És jó lenne a magyar elnevezésben egységesnek lenni.
Számos félreértést okoz(hat), ha pl. a botiákat bohóchalnak hívják, stb. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|