Keresés

Részletes keresés

macmelon Creative Commons License 2007-03-19 10:43:29 7
Ha jól tudom, akkor a gyémántneon és az aranyneon, nem külön fajok, hanem a neonhal (P. innesi) színváltozatai.

"én ha egész napomat a boltban b*sznám, sztem már csak kiváncsiságból is megtanulnám...."

Pontosan!
A hozzászólás:
KoPw Creative Commons License 2007-03-19 10:39:48 6

Azért ha egy boltba bemész, és megkérdezed, mi is ennek a latin neve, hogy utánajárhass,megmondják...de velem már előfordult, hogy kérdeztem, mi ennek a latin neve,hogy neten megnézhessem, erre a srác mondja,hogy most nem tudja megmondani, mert nincs itt a sügeres könyve...kösz...én ha egész napomat a boltban b*sznám, sztem már csak kiváncsiságból is megtanulnám....

 

MÁS:

 

Van gyémántneon is, láttam egy boltban...teljesen ezüst volt

Előzmény:
macmelon Creative Commons License 2007-03-19 10:32:45 3
Egyfeleöl teljesen egyetértek: pontosan a tudománnyos név azonosít egy fajt. (Ezért is adtam meg a kis táblázatban.)

Másrészt a boltban nyilván általában nem azt fogják kiírni. (Ezt tkp. érthető is, mert van, akit még el is riasztana.) És jó lenne a magyar elnevezésben egységesnek lenni.

Számos félreértést okoz(hat), ha pl. a botiákat bohóchalnak hívják, stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!