|
|
|
|
 |
KoPw
2007-03-19 10:39:48
|
6
|
Azért ha egy boltba bemész, és megkérdezed, mi is ennek a latin neve, hogy utánajárhass,megmondják...de velem már előfordult, hogy kérdeztem, mi ennek a latin neve,hogy neten megnézhessem, erre a srác mondja,hogy most nem tudja megmondani, mert nincs itt a sügeres könyve...kösz...én ha egész napomat a boltban b*sznám, sztem már csak kiváncsiságból is megtanulnám....
MÁS:
Van gyémántneon is, láttam egy boltban...teljesen ezüst volt |
|
A hozzászólás:
 |
macmelon
2007-03-19 10:32:45
|
3
|
Egyfeleöl teljesen egyetértek: pontosan a tudománnyos név azonosít egy fajt. (Ezért is adtam meg a kis táblázatban.)
Másrészt a boltban nyilván általában nem azt fogják kiírni. (Ezt tkp. érthető is, mert van, akit még el is riasztana.) És jó lenne a magyar elnevezésben egységesnek lenni.
Számos félreértést okoz(hat), ha pl. a botiákat bohóchalnak hívják, stb. |
|
Előzmény:
 |
apca
2007-03-19 10:24:00
|
2
|
Mondjuk ennek a legjobb +oldása az volna, ha a latin nevét használnánk az élőlényeknek. Ugyan abban is vannak időnként változások, átsorolások, azonban még mindig ez a lehető legpontosabb +határozás.
A türkizzel kapcsolatban pedig van belőle kék is, és zöld is. Attól függ, melyik szín a dominánsabb benne.
Hogy ne legyen belőle vita, nevezzük ciánnak :D |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|