Keresés

Részletes keresés

KoPw Creative Commons License 2007-03-19 10:39:48 6

Azért ha egy boltba bemész, és megkérdezed, mi is ennek a latin neve, hogy utánajárhass,megmondják...de velem már előfordult, hogy kérdeztem, mi ennek a latin neve,hogy neten megnézhessem, erre a srác mondja,hogy most nem tudja megmondani, mert nincs itt a sügeres könyve...kösz...én ha egész napomat a boltban b*sznám, sztem már csak kiváncsiságból is megtanulnám....

 

MÁS:

 

Van gyémántneon is, láttam egy boltban...teljesen ezüst volt

A hozzászólás:
macmelon Creative Commons License 2007-03-19 10:32:45 3
Egyfeleöl teljesen egyetértek: pontosan a tudománnyos név azonosít egy fajt. (Ezért is adtam meg a kis táblázatban.)

Másrészt a boltban nyilván általában nem azt fogják kiírni. (Ezt tkp. érthető is, mert van, akit még el is riasztana.) És jó lenne a magyar elnevezésben egységesnek lenni.

Számos félreértést okoz(hat), ha pl. a botiákat bohóchalnak hívják, stb.
Előzmény:
apca Creative Commons License 2007-03-19 10:24:00 2
Mondjuk ennek a legjobb +oldása az volna, ha a latin nevét használnánk az élőlényeknek. Ugyan abban is vannak időnként változások, átsorolások, azonban még mindig ez a lehető legpontosabb +határozás.

A türkizzel kapcsolatban pedig van belőle kék is, és zöld is. Attól függ, melyik szín a dominánsabb benne.

Hogy ne legyen belőle vita, nevezzük ciánnak :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!