|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
z1laci
2007-03-01 19:41:31
|
136
|
Ha a 30D mellet van egy 17-40 és egy 430 EX, akkor szigorúan 70-200 F4.:)))
(Megtaláltad a telefonod? )
|
|
Előzmény:
 |
polzg
2007-03-01 10:49:55
|
133
|
Sziasztok!
30D-hez szeretnék tele-zoom obit venni. Sigma 70-200 f/2.8 EX DG Macro HSM és Canon 70-200 f/4 L obik között próbálok igazságot tenni. Fényerő alapján egyértelműen a Sigmát választanám, de az olvastam róla, hogy 2.8-nál eléggé lágy a rajzolata, és ez nagyobb rekeszelésnél, ill. nagyobb tele állásban válik elfogadhatóvá. Ezen kívül még sokan kritizálják a Sigmák zárszerkezetének megbízhatóságát, kompatibilitását, és állítólag nagy a példányok közötti szórás. Van erről vkinek tapasztalata? Megér +60E-t a Sigma? Esetleg akinek van a fenti obik vmelyikével tapasztalata (és esetleg ő is e két obi közül választott), kérem ossza meg velünk/velem.
Előre is köszönöm!
Üdv.: PolzG |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|