Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
seeman Creative Commons License 2007-03-01 11:50:01 134

  A Sigmáról csak annyi tapasztalatom van, hogy egyszer összehasonlítottam az AF gyorsaságát a Canonéval (végtelentől a közelpontig és fordítva is) A Canon sokkal gyorsabb! A Sigma 2,8-as képminőségről magam is csak olvastam, kb. ugyanazt, amit te írtál. Remélem segítettem (egy kicsit) :-)

 

Előzmény:
polzg Creative Commons License 2007-03-01 10:49:55 133

Sziasztok!

 

30D-hez szeretnék tele-zoom obit venni. Sigma 70-200 f/2.8 EX DG Macro HSM és Canon 70-200 f/4 L obik között próbálok igazságot tenni. Fényerő alapján egyértelműen a Sigmát választanám, de az olvastam róla, hogy 2.8-nál eléggé lágy a rajzolata, és ez nagyobb rekeszelésnél, ill. nagyobb tele állásban válik elfogadhatóvá. Ezen kívül még sokan kritizálják a Sigmák zárszerkezetének megbízhatóságát, kompatibilitását, és állítólag nagy a példányok közötti szórás. Van erről vkinek tapasztalata? Megér +60E-t a Sigma? Esetleg akinek van a fenti obik vmelyikével tapasztalata (és esetleg ő is e két obi közül választott), kérem ossza meg velünk/velem.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv.: PolzG

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!