Keresés

Részletes keresés

fotoblog Creative Commons License 2007-02-26 13:15:11 589

Sok értelmét nem látom a DSLR tulajok megkérdezésének, de itt vagyok.

Tűző napon a Canon 300D: ISO100, f10, 10sec. Ez nálam az alap, aztán attól függően változtatok, hogy mit akarok. De egy 20D-nél az idő már nagyságrendekkel több lehet, míg a Nikonoknál -úgy tudom- jóval kevesebb. Attól függ, ki milyen jóságú szűrőt épít a szenzor elé.

A normál film meg ki tudja mennyire érzékeny az IR-re. Szerintem kismértékben.

A hozzászólás:
Neofander Creative Commons License 2007-02-25 17:42:40 587
Köszi a hozzászólásokat... Nem infrafilmre dolgoztam, itt jöhet akkor a hiba... A lényeg, hogy kíváncsi voltam milyen hatást lehet elérni infraszűrővel dia-, illetve ff filmre. Egyik haverral próbáltuk DSLR-re, csak nem tudtunk B-időt mérni, mert nem volt távkioldója, így csak a 30 mp-et tudtunk kiexponálni, és az a tipikus vöröses árnyalat látszott, de a többi fekete maradt... Majd utánanézek egy B-idős, DSLR-es kollegának, hátha tud segíteni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!