|
|
|
|
 |
fotoblog
2007-02-26 13:15:11
|
589
|
Sok értelmét nem látom a DSLR tulajok megkérdezésének, de itt vagyok.
Tűző napon a Canon 300D: ISO100, f10, 10sec. Ez nálam az alap, aztán attól függően változtatok, hogy mit akarok. De egy 20D-nél az idő már nagyságrendekkel több lehet, míg a Nikonoknál -úgy tudom- jóval kevesebb. Attól függ, ki milyen jóságú szűrőt épít a szenzor elé.
A normál film meg ki tudja mennyire érzékeny az IR-re. Szerintem kismértékben. |
|
A hozzászólás:
 |
Neofander
2007-02-25 17:42:40
|
587
|
| Köszi a hozzászólásokat... Nem infrafilmre dolgoztam, itt jöhet akkor a hiba... A lényeg, hogy kíváncsi voltam milyen hatást lehet elérni infraszűrővel dia-, illetve ff filmre. Egyik haverral próbáltuk DSLR-re, csak nem tudtunk B-időt mérni, mert nem volt távkioldója, így csak a 30 mp-et tudtunk kiexponálni, és az a tipikus vöröses árnyalat látszott, de a többi fekete maradt... Majd utánanézek egy B-idős, DSLR-es kollegának, hátha tud segíteni... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|