Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2007-01-31 06:29:48 506

ITT 

láthatsz egy felső értéket, de ez a darab ritka.

Amit az én képemen látsz az kb. a fele.

A hozzászólás:
T.Botond Creative Commons License 2007-01-30 21:38:36 500
Meg tudnád mondani, mennyit érhet manapság egy általad említett CZJ 75/1,5?
Előzmény:
bmwr12 Creative Commons License 2007-01-28 19:09:45 479

Nos ezt a különbséget megtalálod a Tessar / Helios között is.

Az igazság szvsz az, hogy én nem portrézok, csak "elkapott pillanatok" erejéig.

 

Ha igazán érdekel, és beleszálsz a témába, alsószinten mindkettővel tudsz dolgozni az obi tulajdonságát (keménységét, lágyságát) a témához választva.

De!

Igazán kb 75m/m-től javasolnám az obikat a portréhoz.  Pl. 1,5/75 Biotar, vagy 100m/m-es Pentacon.

 

Úgy vettem ki Nikonod van, ehhez létezik átalakító síma, és lencsés a végtelenhez. Ez utóbbit portréhoz nem igazán......

A T2-es féle menet nem Metrikus, de méretben hasonló, csak más a menetemelkedése.

Vigyázz ha belecsavarod az M42-est, mert egyszercsak nem tudod lecsavarni.

 

A képek igazából nem adnak alapot az összehasonlításhoz, nem egyformák a képi elemek rajtuk. Nem azonos körűlményekkel készűltek.

Szvsz igazi kiértékelő próbát műteremben tudnál végezni. Vagy a természetben, sorra vallatni az obikat rekeszenként, azonos egyugyanazon témán.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!