|
|
|
|
 |
rumci
2007-01-29 18:05:22
|
136
|
„ha Radiátornak akarom nevezni a fiamat, akkor ne is bajlódjak az akadémiai bizottsággal, inkább keressek egy lefizethető anyakönyvvezetőt?” Ez is egy megoldási lehetőség, csak nem legális. A legális útja sem bizottsághoz kötődik, hanem az MTA Nyelvtudományi Intézet Nyelvművelő és Nyelvi Tanácsadó Osztályához, azon belül is Bíró Ágneshez. Nagyjából ő dönt egy személyben igen régóta. |
|
 |
Kis Ádám
2007-01-29 16:50:57
|
134
|
| Igazad van, látható azonban, hogy a pont is lemaradt. A halábüntetést szó maradt le. |
|
A hozzászólás:
 |
Lájszló
2007-01-29 14:59:14
|
133
|
>Bocs, mikor mondtam én, hogz a MAgyar utónévkönyv nem kötelező.
Én így értelmeztem az előző válaszod, de mentségermre legyen mondva, hogy nem sikerült kihámoznom, hogy mit akartál mondani. Idemásolom neked szó szerint, és kérlek elemezd nekem, hogy mit jelent a saját mondatod: "Ez a Magyar Utónévkönyv kompetenciája. Az anyakönyvvezetők betartják vagy nem tartják be - valószínűleg az utóbbi miatt sem fogják bevezetni"
Kérdésem: "a nem fogják bevezetni" tagmondat mire utal? Mert én úgy értelmeztem, hogy az utónévkönyvre. De nyilván félreértettem. De akkor mire céloztál vele? Mit nem fognak bevezetni? Nem az Utónévkönyv kötelezőségét?
> Én csak annyit írtam, hogy nem akasztanak érte.
Valami felelősségrevonással csak jár, nem? Vagy ha Radiátornak akarom nevezni a fiamat, akkor ne is bajlódjak az akadémiai bizottsággal, inkább keressek egy lefizethető anyakönyvvezetőt?? |
|
Előzmény:
 |
Kis Ádám
2007-01-29 14:32:31
|
132
|
Bocs, mikor mondtam én, hogz a MAgyar utónévkönyv nem kötelező.
Én csak annyit írtam, hogy nem akasztanak érte. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|