Keresés

Részletes keresés

bmwr12 Creative Commons License 2007-01-29 19:36:40 494

De, a lencserendszer felépítésére.

Elkezdtem belinkelni az obi adatait, és rosszúl törőltem.

kttomi Creative Commons License 2007-01-29 17:40:59 491

Bocs, az még kimaradt hogy a csúcsfények alakja/formája az csak a "bokeh" egy "része". Lényegében a "bokeh" az objektíveknél, az éles tartományon kívül megjelenített kép "kellemességének" leírására/jellemzésére szolgál. Ez egy "fogalom", tehát nem igazán "mérhető" dolog...

kttomi Creative Commons License 2007-01-29 17:29:38 490

De, igazad van. Arra vonatkoznak. Ezek az adatok semmiféle összefüggésben nem állnak a blendelamellák számával.

A lamellák száma a "bokeh"-vel van/lehet összefüggésben. A több lamella által alkotott nyílás jobban közelíthet az általában kívánatos kör alakhoz. De nem törvényszerű hogy egy több lamellával rendelkező objektívnél feltétlen jobb a bokeh, mint egy kevesebb taggal rendelkezőnél. Más tényezőkön is múlik/múlhat.

A hozzászólás:
QnAdam Creative Commons License 2007-01-29 14:47:50 488
az elemek és csoportok nem a lencsékre vonatkoznak?

enyimben megszámoltam, 8 lamella van. végülis több a hatnál :)
Előzmény:
bmwr12 Creative Commons License 2007-01-29 09:56:06 486

A 6element in 6 group, a legkevesebb. Nem igen kőrkörös a zárás.

A képen látható, már eléggé jónak mondható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!