|
|
|
|
 |
bmwr12
2007-01-29 19:36:40
|
494
|
De, a lencserendszer felépítésére.
Elkezdtem belinkelni az obi adatait, és rosszúl törőltem. |
|
 |
kttomi
2007-01-29 17:40:59
|
491
|
Bocs, az még kimaradt hogy a csúcsfények alakja/formája az csak a "bokeh" egy "része". Lényegében a "bokeh" az objektíveknél, az éles tartományon kívül megjelenített kép "kellemességének" leírására/jellemzésére szolgál. Ez egy "fogalom", tehát nem igazán "mérhető" dolog... |
|
 |
kttomi
2007-01-29 17:29:38
|
490
|
De, igazad van. Arra vonatkoznak. Ezek az adatok semmiféle összefüggésben nem állnak a blendelamellák számával.
A lamellák száma a "bokeh"-vel van/lehet összefüggésben. A több lamella által alkotott nyílás jobban közelíthet az általában kívánatos kör alakhoz. De nem törvényszerű hogy egy több lamellával rendelkező objektívnél feltétlen jobb a bokeh, mint egy kevesebb taggal rendelkezőnél. Más tényezőkön is múlik/múlhat. |
|
A hozzászólás:
 |
QnAdam
2007-01-29 14:47:50
|
488
|
az elemek és csoportok nem a lencsékre vonatkoznak?
enyimben megszámoltam, 8 lamella van. végülis több a hatnál :) |
|
Előzmény:
 |
bmwr12
2007-01-29 09:56:06
|
486
|
A 6element in 6 group, a legkevesebb. Nem igen kőrkörös a zárás.
A képen látható, már eléggé jónak mondható.  |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|