Keresés

Részletes keresés

garfieldka Creative Commons License 2007-01-28 19:38:07 482
Ha megfelel az új adapter is, azt küldhetek, de drágább lesz. Vagy marad a börze. Levélben megtalálhatsz.
bmwr12 Creative Commons License 2007-01-28 19:33:44 481

Még elfelejtettem:

a Helios eredetije a Biotar 2/58. Néha el lehet kapni olcsón a Vaterán, és a bőrzén is. 10 körűl.

Jelenleg is van fent a Vaterán, a Laci 111-es kínálja. Vannak nála obik, de némelyik hibás, ezt azért mindíg jelzi.

 

 

 

ITT Kedvedre válogathatsz, majd minden obival láthatsz fotót is.
A hozzászólás:
skitty Creative Commons License 2007-01-28 19:23:15 480
Köszi szépen a válaszod. Lencsés átalakitóm volt, az első kép avval lett lőve meg az 1,8/50-es Pentaconnal. Próbálok valami olcsó Nikon-m42 átalakítot szerezni, de eddig csak drágábban kaptam volna mint az Obi /A Heliost cseréltem a Tessar-ra...igy a Tessar 3,5-be fájt :-)...azért is kérdeztem meg hogy nem-e csináltam marhaságot.../
Tavalyi bőrzén vettem egy lencsenélküli átalakítót 3-ért...na most ilyenre vadászok, de a mostani bőrzén nem találtam csak aranyárban...
Előzmény:
bmwr12 Creative Commons License 2007-01-28 19:09:45 479

Nos ezt a különbséget megtalálod a Tessar / Helios között is.

Az igazság szvsz az, hogy én nem portrézok, csak "elkapott pillanatok" erejéig.

 

Ha igazán érdekel, és beleszálsz a témába, alsószinten mindkettővel tudsz dolgozni az obi tulajdonságát (keménységét, lágyságát) a témához választva.

De!

Igazán kb 75m/m-től javasolnám az obikat a portréhoz.  Pl. 1,5/75 Biotar, vagy 100m/m-es Pentacon.

 

Úgy vettem ki Nikonod van, ehhez létezik átalakító síma, és lencsés a végtelenhez. Ez utóbbit portréhoz nem igazán......

A T2-es féle menet nem Metrikus, de méretben hasonló, csak más a menetemelkedése.

Vigyázz ha belecsavarod az M42-est, mert egyszercsak nem tudod lecsavarni.

 

A képek igazából nem adnak alapot az összehasonlításhoz, nem egyformák a képi elemek rajtuk. Nem azonos körűlményekkel készűltek.

Szvsz igazi kiértékelő próbát műteremben tudnál végezni. Vagy a természetben, sorra vallatni az obikat rekeszenként, azonos egyugyanazon témán.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!