Nos ezt a különbséget megtalálod a Tessar / Helios között is.
Az igazság szvsz az, hogy én nem portrézok, csak "elkapott pillanatok" erejéig.
Ha igazán érdekel, és beleszálsz a témába, alsószinten mindkettővel tudsz dolgozni az obi tulajdonságát (keménységét, lágyságát) a témához választva.
De!
Igazán kb 75m/m-től javasolnám az obikat a portréhoz. Pl. 1,5/75 Biotar, vagy 100m/m-es Pentacon.
Úgy vettem ki Nikonod van, ehhez létezik átalakító síma, és lencsés a végtelenhez. Ez utóbbit portréhoz nem igazán......
A T2-es féle menet nem Metrikus, de méretben hasonló, csak más a menetemelkedése.
Vigyázz ha belecsavarod az M42-est, mert egyszercsak nem tudod lecsavarni.
A képek igazából nem adnak alapot az összehasonlításhoz, nem egyformák a képi elemek rajtuk. Nem azonos körűlményekkel készűltek.
Szvsz igazi kiértékelő próbát műteremben tudnál végezni. Vagy a természetben, sorra vallatni az obikat rekeszenként, azonos egyugyanazon témán.
|