Keresés

Részletes keresés

fomü Creative Commons License 2007-02-04 22:03:19 534

A T2 csatlakozóban gyárilag M42x0,75mm menet van ezért az 1mm es menet valóban belemegy kb két fordulatot.Nem szabadf eröltetni,ha kell tudok segiteni.

Üdv Fomü.

T.Botond Creative Commons License 2007-01-30 21:38:36 500
Meg tudnád mondani, mennyit érhet manapság egy általad említett CZJ 75/1,5?
skitty Creative Commons License 2007-01-28 19:23:15 480
Köszi szépen a válaszod. Lencsés átalakitóm volt, az első kép avval lett lőve meg az 1,8/50-es Pentaconnal. Próbálok valami olcsó Nikon-m42 átalakítot szerezni, de eddig csak drágábban kaptam volna mint az Obi /A Heliost cseréltem a Tessar-ra...igy a Tessar 3,5-be fájt :-)...azért is kérdeztem meg hogy nem-e csináltam marhaságot.../
Tavalyi bőrzén vettem egy lencsenélküli átalakítót 3-ért...na most ilyenre vadászok, de a mostani bőrzén nem találtam csak aranyárban...
A hozzászólás:
bmwr12 Creative Commons License 2007-01-28 19:09:45 479

Nos ezt a különbséget megtalálod a Tessar / Helios között is.

Az igazság szvsz az, hogy én nem portrézok, csak "elkapott pillanatok" erejéig.

 

Ha igazán érdekel, és beleszálsz a témába, alsószinten mindkettővel tudsz dolgozni az obi tulajdonságát (keménységét, lágyságát) a témához választva.

De!

Igazán kb 75m/m-től javasolnám az obikat a portréhoz.  Pl. 1,5/75 Biotar, vagy 100m/m-es Pentacon.

 

Úgy vettem ki Nikonod van, ehhez létezik átalakító síma, és lencsés a végtelenhez. Ez utóbbit portréhoz nem igazán......

A T2-es féle menet nem Metrikus, de méretben hasonló, csak más a menetemelkedése.

Vigyázz ha belecsavarod az M42-est, mert egyszercsak nem tudod lecsavarni.

 

A képek igazából nem adnak alapot az összehasonlításhoz, nem egyformák a képi elemek rajtuk. Nem azonos körűlményekkel készűltek.

Szvsz igazi kiértékelő próbát műteremben tudnál végezni. Vagy a természetben, sorra vallatni az obikat rekeszenként, azonos egyugyanazon témán.

 

Előzmény:
skitty Creative Commons License 2007-01-28 18:53:46 478
A Pentacont már eladtam, a Domiplan megvan de az csak játéknak jó mert a blendéje valami miatt nem álliható. Van egy átalakitom Nikon-T2...ha jól tudom akkor az az amelyik majdnem M42? Ugy 2 menetet tudom óvatosan behajtani az M42-es obit...
Csak próbaképp szeretném mert van egy Nikkor 1,8/50d-m és régebben a Pentaconnal is csináltam aránylag jó portrékat...Most rámjött hogy összehasonlítom hogy mit tud egy korszerű obi egy jó manuális ellen :-) Tudom hogy nincs végtelenem rajta , de ugyis csak a portré miatt érdekel. Pentacon 1,8/50el készült /természetesen PS bőven/Nikorr 1,8/50d ebben is van PS

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!