Keresés

Részletes keresés

t-online Creative Commons License 2007-01-29 16:56:54 489
Hello skitty, a segítségedet szeretném kérni, 1-2 mondatban leírnád, miken változtattál a képeket illetően, gondolom, a PS a fotóshoppot jelenti. Köszi.

bmwr12 Creative Commons License 2007-01-28 19:09:45 479

Nos ezt a különbséget megtalálod a Tessar / Helios között is.

Az igazság szvsz az, hogy én nem portrézok, csak "elkapott pillanatok" erejéig.

 

Ha igazán érdekel, és beleszálsz a témába, alsószinten mindkettővel tudsz dolgozni az obi tulajdonságát (keménységét, lágyságát) a témához választva.

De!

Igazán kb 75m/m-től javasolnám az obikat a portréhoz.  Pl. 1,5/75 Biotar, vagy 100m/m-es Pentacon.

 

Úgy vettem ki Nikonod van, ehhez létezik átalakító síma, és lencsés a végtelenhez. Ez utóbbit portréhoz nem igazán......

A T2-es féle menet nem Metrikus, de méretben hasonló, csak más a menetemelkedése.

Vigyázz ha belecsavarod az M42-est, mert egyszercsak nem tudod lecsavarni.

 

A képek igazából nem adnak alapot az összehasonlításhoz, nem egyformák a képi elemek rajtuk. Nem azonos körűlményekkel készűltek.

Szvsz igazi kiértékelő próbát műteremben tudnál végezni. Vagy a természetben, sorra vallatni az obikat rekeszenként, azonos egyugyanazon témán.

 

A hozzászólás:
skitty Creative Commons License 2007-01-28 18:53:46 478
A Pentacont már eladtam, a Domiplan megvan de az csak játéknak jó mert a blendéje valami miatt nem álliható. Van egy átalakitom Nikon-T2...ha jól tudom akkor az az amelyik majdnem M42? Ugy 2 menetet tudom óvatosan behajtani az M42-es obit...
Csak próbaképp szeretném mert van egy Nikkor 1,8/50d-m és régebben a Pentaconnal is csináltam aránylag jó portrékat...Most rámjött hogy összehasonlítom hogy mit tud egy korszerű obi egy jó manuális ellen :-) Tudom hogy nincs végtelenem rajta , de ugyis csak a portré miatt érdekel. Pentacon 1,8/50el készült /természetesen PS bőven/Nikorr 1,8/50d ebben is van PS
Előzmény:
bmwr12 Creative Commons License 2007-01-28 18:40:13 477
A Pentacon 1,8/50-es alapobi, és a Dominplan megvan még ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!