|
|
|
|
 |
Garfield33
2007-01-26 23:14:29
|
4753
|
Hol láttad a 4m-re javasolt szűrőt?
Olyat hajtok a videómra már rég.... |
|
 |
mercatoris2
2007-01-26 14:11:29
|
4742
|
| Őszintén: elvileg 1-2 méterenként is kéne már váltani szűrőket. Való világ: ki kellene próbálni. Vagy, ahogy a bbc csinálja: belenyúltak a kamerába, és a víz alatt tudják változtatni a CCD és a kazetta között az RGB arányokat. Akár méterenként is megteszik. Én nem vagyok híve a szűrőzésnek, a saját kamerámhoz adott szűrők nem adtak megfelelő eredményt, ha bele tudsz nyúlni víz alatt legalább a fehéregyensúlyba, az többet segít. |
|
A hozzászólás:
 |
Malark
2007-01-26 12:51:04
|
4741
|
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni színszűrők terén videózáshoz. A tokomra 55 mm-es szűrő való. Amit eddig találtam a neten az az UR Pro márka. Hol lehetne ilyet Magyarországon venni? Jó lenne egy kis segítség a használatával kapcsolatban is. Ha jól tudom, akkor különböző mélységekben ezeket cserélni kell. Én csak 2 fajtát találtam, egy narancssárgát, amire a gyártó honlapján max. 4 méteres mélységet írtak (az UnterWasserKamera.at -n meg 15 métert) és a vörös szűrőt mélyebb, de jó látótávolságú vízben. Hány különböző szűrő az ideális mondjuk a Vörös tengeren? Elég ez a két fajta? Előre is köszi. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|