Keresés

Részletes keresés

MM68 Creative Commons License 2007-01-22 09:28:49 408

Én nemrég vettem meg Pémén kolléga Tair-ját. Van hozzá egy Pentax kétszerezőm is. Hát kétszerezővel elég gáz, az emulátor is csak nagy ritkán működik, főleg ilyen fényviszonyok mellett, mint amik most vannak. Most nincs időm, de délután talán belinkelek pár képet.

Amúgy azonos megyében lakom, ha akarod, kipróbálhatod, csak nem tudom, mikor. Ha dobsz egy mail-t, megadom a számom.

Százbolha Creative Commons License 2007-01-21 18:00:41 400

Menni fog az f5,6-f8-tól is.

 

Tair-val tapika készített dijnyertes fotókat.

Persze vannak korlátai, de 15-20e Ft-os árkategóriában elég verhetetlen. (boltban is láttam ennyiért!)

 

De... Nikonon nem lesz végtelen!!!!

Sőt. ha jól emléxem max 10-15m az élesítési határ

Százbolha Creative Commons License 2007-01-21 17:57:05 399

baranyás:

 

Ne vedd meg az 500/5,6-ot.Többek között én is F4-vel használtam....

Nehéz, közepes-gyenge feloldóképességű (6x6-ra készült!) és igen nagy állvány kell hozzá. Kézből reménytelen.

 

Inkább a Tairt, igen jól kitartható a markolattal, de ha van türelmed akkor várj ki egy Sonnar 300/4-et. Jobb a képminősége, bár az is 6x6.

Azzal is igen sok képet készítettem F4-vel.

Sajnos már elajándékoztam az utolsó Psix/Nikon adapterem, de azzal van végtelen!

M42 véggel nincs.

 

Egyébként az 500/5,6 árából kis szerencsével vehetsz az F4-hez egy AF-es Sigma 400/5,6 APO macrót.

Ez mindegyiket übereli  képminőségben.

Digivel nem nagyon megy, ezért a németek olcsón adják eBay-en.

 

Canon-hoz vettem. Nem bántam meg. 100e alatt ez a legjobb nagytele.

 

 

bmwr12 Creative Commons License 2007-01-21 17:04:24 391
Kb. f 9-11-estől kezdődően.
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2007-01-21 16:47:58 390

Sziasztok!

Baranyából írok, és  egy manuális Nikon F4s-es gépet használok, volt NDK-ás obikkal. Ezt nem vettem, hanem az ismerősöm adta nekem. Van egy 2.8/ 180, 2.8/28 obi és egy Soligor kétszerezőm. Itt olvastam, hogy valaki eladná az 5.6/500-as obiját, elég sok pénzért. Ha vennék egy 300-as Tair optikát, ha jól emlékszem 4.5 fényerővel, és a kétszerező, akkor tudnék a lehetőségekhez ( anyagi ) képest, megfeleló fényviszonyok mellett elfogatható ,,jó" fotókat készíteni?

 

Gergő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!