|
|
|
|
 |
Törölt nick
2007-01-08 22:02:33
|
38
|
| folytasd nyugodtan, hátha mondasz valami újat előbb-utóbb... |
|
 |
Degeczi
2007-01-08 00:18:16
|
35
|
és ez hol ütközik azzal, amire reagáltál? tényleg azt olvasni, h már a XIX. század folyamán is emelkedett a hőmérséklet, amit fura lenne üvegházhatásra fogni |
|
A hozzászólás:
 |
sej_haj
2007-01-07 23:59:32
|
32
|
"csak elindult a klíma vissza a szokásos hőmérsékleti tartományba"
Nem kellene az ósdi nézeteket papagáj módra ismételni... Már csak a legbegyepesedettek tartanak ki emellett...
"New York belvárosában, a Central Parkban 22,2 Celsius-fokot mutatott a hőmérő. Ez minden idők legmagasabb januári hőmérsékleti csúcsa. New Jersey államban, Newarkban, Trentonban és Atlantic Cityben ugyancsak megdőltek az 1950-ben rögzített hőmérsékleti rekordok. "
"2007 a fentihez hasonló időjárási anomáliák jegyében fog telni. Mint korábban megírtuk, a brit meteorológiai intézet és neves klímakutatók szerint soha nem tapasztalt forróságra és természeti katasztrófákra számíthatunk idén: az El Nino jelenség és a globális felmelegedés kombinációja határozza majd meg a Föld éghajlatát.
Láng István klímakutató az InfoRádiónak megerősítette, hogy a globális felmelegedés miatt nő a szélsőséges időjárási események száma, intenzitásuk, társadalmi-gazdasági hatásuk pedig erősebb lesz, mint valaha." |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2007-01-07 22:13:10
|
18
|
klassz elmélet a globális felmelegedés, de számtalan adat alapján tudjuk, hogy 4000 évvel ezelőttig a mainál 2-3 fokkal magasabb volt az átlaghőmérsklet, ezért úgy néz ki, csak elindult a klíma vissza a szokásos hőmérsékleti tartományba
amúgy a 20. század eleljétől lehet kimutatni a hőmérséklet lassú emelkedését, miközben az üvegházgázoknak csak mintegy 30 éve lehet bármi köze a felmelegedéshez
azt is kimutatták, hogy az üvegházgázok a szintén üvegházhatású vízpárához képest mintegy 5% súlyt képviselnek, ráadásul a vízpára mennyisége a légközben pozitív visszacsatolásban van a hőmérséklettel, ennek ellenére a rendszer egyensúlyban van
ettől persze nyugodtan szaladgálhat a hideg a hátadon, ha neked erre van igényed
üdv |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|