Keresés

Részletes keresés

Don Alfonso Creative Commons License 2007-01-07 23:59:48 33

"megbolondult az időjárás"

Az időjárás mindig meg volt bolondulva, legalábbis a kortárs megfigyelők szerint. Mikszáthnál biztosan olvastam a kifejezést, de nem lennék meglepődve, ha már a honfoglalás idején is mondtak volna valami hasonlót. Globális felmelegedés bizonyára van, lehet, hogy részben az ember okozza, de ezt összekeverni egy szokatlanul langyos január 7-iével vagy egy szokatlanul zord augusztus 20-iával igen ócska szenzációhajhász bulvárbaromság.

Degeczi Creative Commons License 2007-01-07 22:47:57 25
az kétségtelen, h megbolondult, csak az nem biztos, h
- emberi hatásra
- tartós folyamat kezdetén állunk (ismét: volt már hasonló 100 éve is. Talán még régebben is, csak arról nincsenek pontos mérések)
A hozzászólás:
Műhód Creative Commons License 2007-01-07 22:40:01 24

Tavaly rendszeresen figyeltem az ötnapos előrejelzéseket.

Kifejezetten ritkán jött össze a helyes előrejelzés a meterológusoknak.

Azt tapasztaltam, hogy még három napra sem tudtak előrejelezni.

Két napra jósoltak viszonylag pontosan.

 

Ebből arra követekeztettem, hogy megbolondult az időjárás.

 

Tévedtem volna?

A globális felmelegedés támadta meg a meterológusok agyát?

 

 

Előzmény:
Degeczi Creative Commons License 2007-01-07 22:23:55 23
honnan tudnám
de logikus, h száz éve még nem volt szó üvegházhatásról, nem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!