|
|
|
|
 |
homancska
2006-12-26 19:26:00
|
1015
|
| Az sokat segít szerintem, ha a cica még nem találkozott kutyussal, mert akkor nem lesznek előítéletei. Nálunk (két cicánál) volt már vendégségben kutya, arra például a frászt hozták rá, mozdulni nem mert. Esetleg az is megoldás lehet, hogy a cicás felségterületre kellene először vinni a kutyust úgy, hogy ne a cicagazdi vigye be. Nagyon kell vigyázni, hogy ha a kutyus meg van kötve, hogy nehogy a szemének baja essen a találkozónál. Szerintem azért lenne így könnyebb, mert a cica jól ismeri a terepet, a búvóhelyeket, könnye tud kereket oldani, ha úgy alakul. Nekem volt már évekkel ezelőtt kutya és cica együtt, legjobb barátságban, akkora kutyus már megvolt egy éve, a cica falatka volt csak, de órákon belül már "rend" volt és simán evett a kutyatányérból:) Persze nem mindig ilyen egyszerű, de a cicák ezt könnyen megoldják tapasztalatom szerint. Okosak és toleránsak! Sok szerencsét! |
|
A hozzászólás:
 |
Cinnamoroll82
2006-12-25 17:16:36
|
1010
|
Köszönöm szépen, így akkor megpróbálkozunk majd.:) Remélem sikerrel. |
|
Előzmény:
 |
Fülöpmami
2006-12-25 14:02:24
|
1009
|
en egy olyan cicat fogadtam orokbe aki egy panellakasban elt es sosem latott kutyat elotte. eloszor a hordozon keresztul hagytam hogy a kutyi szagmintat vegyen. szegeny edi cicam eloszor nagyon felt a kutyaktol, aztan belatta hogy igazi veszelyt nem jelentenek ra. puszipajtasok nem lettek, de kikerulve egymast bekeben megvannak. szerintem nektek is egy ilyen hordozos talalkaval kellene kezdeni, hogy lassatok hogy reagalnak egymasra. mindket allatkat becezni, simogatni, hogy nyugisak legyenek. aztan a szaglaszas utan a cicat kiengedni, de ugy hogy legyen valami menekulesi utvonala. innentol mar csak az o vermersekletukon mulik, hogy milyen lesz a viszony koztuk. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|