|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
caterina3
2006-12-09 18:28:32
|
54
|
| Nagyon köszi a leírást és a képet is! :-) Szerintem így fogunk eljárni. És külön köszi a képet is, szerintem nagyon szép lett így, egyáltalán nem látszik, hogy utólag vágtátok a nyílást! :-) |
|
Előzmény:
 |
Cheminot
2006-12-09 18:17:24
|
53
|
Pár napja nem boldogultam a képpel. Nem nagy, 62 kB. Összezsugorítottam 14 kB-ra, megpróbálom így is.  Én a helyedben a leírt állapotnak megfelelően az alábbi megoldást csinálnám sajátkezűleg: 1. Kijelölöm az áthidaló helyét, legyen 10-15 cm-rel szélesebb a majdani nyílásnál. 2. Kézzel kivésnék egy vízszintes hornyot a fal mindkét oldalán úgy, hogy középen itt-ott maradjon egy kis hús, nehogy leszakadjon a plafonig terjedő szürke valami. 3. A horonyba mindkét oldalról beillesztenék áthidalónak vagy egy-egy ujjnyi vastagságú betonvasat, esetleg vízvezetékcsövet, T-idomot, vagy bármilyen otthon fellelhető hasonló méretű vasat, ezeket bevakolnám. 4. Utána a leendő ajtónyílás két szélénél átvésném a falat úgy, hogy egy rókafarkú fűrész beledugható legyen. 5. Ezután, ha tényleg olyan kis szilárságú a fal, kézzel végigfűrészelném függőlegesen, ekkor a por is nagyjából egy helyre potyog, könnyű feltakarítani. A porszívóról: nekem egyszer a fürdőszoba csempézésénél a mester úr a fölös fugázóanyagot felszívta a két évtizede 30 valahány ezer forintba kerülő takarítógéppel. Mint ismeretes, a porszívó szűrői bizonyos szemcseméret alatt átengedik a port. Ezt a port is átengedte, be a motorba, ahol vastagon lerakódott és megkötött. A gépet néhány év kerülgetés után elhelyeztem oda, ahová való: a szemétbe. Tehát először söprű, partvis, szemétlapát, felmosórongy, csak a legvégén porszívó, ha egyáltalán kell még. Végezetül: amíg ezeket leírtam, egy jó szaki már végzett is volna az ajtónyílásoddal.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|