Nem, annyira nem bontottuk ki egyelőre. Én is a meglepetésektől tartok. :-(
Hú, ez gázos lehetett, hogy nem volt áthidaló az ajtó fölött, ilyesmire tényleg nem számít az ember. :-(
Elvileg azt mondanám, ez viszonylag igényesen megépített épület, régebben volt itt egy építész felmérni, szerinte újlipótvárosi viszonylatban is ez egy rendesen megépített, jó statikai állapotú ház. De hát nem tudom, valójában ez mit jelent, és ez pl. válaszfal vonatkozásában jelent-e egyáltalán valamit. Ki tudja...
Lebontani nem szeretnénk, csak egy ajtónyílás kéne ide. Pár éve Anyukám hozzánk költözött, akkor átrendeztük a lakást, és a mi korábbi hálószobánk lett a gyerekszoba, s ebből nyílik a mi gardróbszobánk. Jelenleg csak a gyerekszobán át tudunk oda bejutni, ami nem ideális, így erre szeretnénk bejáratot vágni a nappali felől, de az szerintem nem lenne jó, ha egyáltalán nem lenne fal. Ajtót egyébként nem szeretnénk rá, csak egy kb. 70 cm széles ajtónyílást.
Még az is felmerül bennem, hogy ha jól értem a neten olvasottakat, a rabic válaszfal technológiájához az is hozzátartozik, hogy a végpontokon (is) kirögzítik a falat az oldalsó főfalhoz. Nem tudom, hogy ha egy szakaszon mondjuk kivesszük a falat (tehát mennyezetig kibontjuk), az nem érintené-e a fal stabilitását emiatt. |