Keresés

Részletes keresés

caterina3 Creative Commons License 2006-12-07 09:21:04 30

Nem, annyira nem bontottuk ki egyelőre. Én is a meglepetésektől tartok. :-(

 

Hú, ez gázos lehetett, hogy nem volt áthidaló az ajtó fölött, ilyesmire tényleg nem számít az ember. :-(

 

Elvileg azt mondanám, ez viszonylag igényesen megépített épület, régebben volt itt egy építész felmérni, szerinte újlipótvárosi viszonylatban is ez egy rendesen megépített, jó statikai állapotú ház. De hát nem tudom, valójában ez mit jelent, és ez pl. válaszfal vonatkozásában jelent-e egyáltalán valamit. Ki tudja...

 

Lebontani nem szeretnénk, csak egy ajtónyílás kéne ide. Pár éve Anyukám hozzánk költözött, akkor átrendeztük a lakást, és a mi korábbi hálószobánk lett a gyerekszoba, s ebből nyílik a mi gardróbszobánk. Jelenleg csak  a gyerekszobán át tudunk oda bejutni, ami nem ideális, így erre szeretnénk bejáratot vágni a nappali felől, de az szerintem nem lenne jó, ha egyáltalán nem lenne fal. Ajtót egyébként nem szeretnénk rá, csak egy kb. 70 cm széles ajtónyílást.

 

Még az is felmerül bennem, hogy ha jól értem a neten olvasottakat, a rabic válaszfal technológiájához az is hozzátartozik, hogy a végpontokon (is) kirögzítik a falat az oldalsó főfalhoz. Nem tudom, hogy ha egy szakaszon mondjuk kivesszük a  falat (tehát mennyezetig kibontjuk), az nem érintené-e a fal stabilitását emiatt.

A hozzászólás:
ordii Creative Commons License 2006-12-07 09:01:32 29

A vasat megtaláltátok benne? Mert akkoriba nem nagyon válogattak az eszközökbe.Illetve nem is volt nagyon lehetőség rá.A miénk is kb akkor épült és hiddd el voltak nagy meglepetések az átépítéskor:-) Pl fal mögött még egy fel:-) Ajtócserekor leomló válaszfal mivel nem volt benne áthidaló. Stb stb.......

A teljes fal kivétele nem lenne megoldás nektek?

Előzmény:
caterina3 Creative Commons License 2006-12-07 08:53:37 28

Az alábbit találtam a neten:

 

"Rabic válaszfalak

A régen általánosan alkalmazott rabic válaszfalakat ma többnyire csak íves vagy bonyolult torzfelületű válaszfalak, ill. burkolatok céljára építik. Az általában 5...10 cm vastag, egyoldali zsaluzatot igénylő szerkezeteket a teherhordó falakhoz erősítik.

A körítő falakba és a mennyezetbe rögzített 8 mm átmérőjű köracél keretre 40 x 40 cm lyukbőségű, 5,5 mm átmérőjű ugyancsak köracél rács kerül. Az így kialakított rácsra 1,5 mm átmérőjű 25 mm lyukbőségű rabichálót erősítenek (102. ábra).

Gipszrabic válaszfal esetén a vasbetétek és a háló a korrózió megakadályozására horganyzott kivitelben készül. Cementrabic esetén a vasbetétek nem igényelnek felületkezelést.

Gipszrabic összetétele: homok, mész, gipsz és enyv keveréke.

Cementrabic esetén az összetevők: homok, cement és salak."

A kétoldali vakolatot leszámítva itt is kb. 5 centi vastag lehet maga a fal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!